Trwa ładowanie...
d45e94j
d45e94j

Chcą otworzyć sarkofag św. Pawła; czy papież się zgodzi?

Papież Benedykt XVI "nie wyklucza dogłębnego zbadania" sarkofagu zawierającego relikwie św. Pawła - oznajmił archiprezbiter rzymskiej bazyliki św. Pawła za Murami, w której znajduje się grób apostoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45e94j

- Myśleliśmy o otwarciu sarkofagu. Rozmawiałem z papieżem i Benedykt XVI nie wykluczył przeprowadzenia dogłębnego zbadania grobu - powiedział kardynał Andrea Cordero Lanza di Montezemolo. Wyjaśnił, że w miejscu grobu, znajdującego się pod ołtarzem, przeprowadzono badania.

Jednak jego otwarcie to trudna praca, biorąc pod uwagę, że sarkofag jest ogromny, co pociągnęłoby za sobą rozebranie ołtarza. - Samo przeprowadzenie tej pracy na miejscu jest trudne, ale niewykluczone - mówił.

Kardynał Montezemolo dodał, że zamierzano uczynić to w roku św. Pawła, który rozpoczął się 29 czerwca 2008 i kończy w najbliższy poniedziałek.

d45e94j

Zarządzający bazyliką Pier Carlo Visconti z kolei dodał, że nie można niestety wykonać badań radiologicznych, ponieważ sarkofag ma ściany grubości 25 cm.

Od końca 2006 roku zwiedzający mogą oglądać przez otwór grób apostoła, do którego prowadzi zejście pod ołtarzem głównym bazyliki.

Autentyczność grobu apostoła narodów, który zginął ścięty mieczem w 67 roku w Rzymie, "nie budzi żadnych wątpliwości" - mówił kardynał Montezemolo.

Na odkrycie grobu poniżej poziomu posadzki bazyliki pozwoliły wykopaliska z 2002 roku. W lutym 2005 roku oficjalnie uznano go za grób św. Pawła.

d45e94j

Podziel się opinią

Share

d45e94j

d45e94j
Więcej tematów