Trwa ładowanie...
d4g04ve

Chcą dymisji Zbigniewa Ziobry. Jest wniosek PO

Platforma Obywatelska składa wniosek do NIK ws. afery w Ministerstwie Sprawiedliwości. Oczekują od premiera Mateusza Morawieckiego dymisji Zbigniewa Ziobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO chce dymisji Zbigniewa Ziobry
PO chce dymisji Zbigniewa Ziobry (East News)
d4g04ve

- Widzimy wielką aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości, a nie widzimy żadnej reakcji ze strony PiS. Pan prezes Kaczyński i Mateusz Morawiecki zachowują się tak, jakby zrzucenie z sań pana Piebiaka rozwiązywało cały problem. A nie rozwiązuje. Jest jeszcze mityczny szef, który ponosi pełną odpowiedzialność za to, co działo się w ministerstwie - mówił na konferencji prasowej Marcin Kierwiński z PO.

- Pan minister Ziobro okazał się ministrem bądź nieudolnym, bądź hersztem bandy hejterów. Decyzje polityczne powinny być oczywiste. Powinna być dymisja Zbigniewa Ziobry - mówił dalej Kierwiński.

Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek złożą do NIK wniosek o pilną kontrolę w ministerstwie. - Mamy podejrzenia, że środki publiczne były wydawane na zwykły hejt - dodał.

d4g04ve

Będzie także wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości - To ostatnie 24 godziny dla Mateusza Morawieckiego, żeby wyszedł z tego z twarzą i zdymisjonował Ziobrę - dodał poseł PO Cezary Tomczyk.

Przypomnijmy: portal Onet.pl ustalił, że były już wiceminister Łukasz Piebiak miał być w bezpośrednim kontakcie z internautką znaną pod nickiem "Emilia". Kobieta miała zaoferować wiceministrowi zorganizowaną akcję oczerniania sędziów, którzy nie zgadzali się z reformą sądownictwa przeprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. W akcję zaangażowani mieli być również inny członkowie resortu sprawiedliwości.

Po wybuchu afery Piebiak złożył rezygnację z funkcji w ministerstwie sprawiedliwości.

d4g04ve

Mimo że Łukasz Piebiak nie piastuje już funkcji wiceministra sprawiedliwości, prawdopodobnie pozostanie w zawodzie. Jak donosi onet.pl, sędzia ma wrócić do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g04ve

Podziel się opinią

Share
d4g04ve
d4g04ve
Więcej tematów