Trwa ładowanie...

Tajniacy poszukiwani. Sposób rekrutacji wielu zaskoczył

Centralne Biuro Śledcze Policji skierowało pismo do wszystkich policjantów, w którym informuje o naborze na tzw. przykrywkowców. Z informacji RMF FM wynika, że wiceszef policji zobowiązał komendantów do poinformowania funkcjonariuszy o poszukiwaniach kandydatów na wykonywanie czynności "w ramach ofensywnych metod pracy operacyjnej".

CBŚP szuka tajnych współpracowników... jawnie o tym informujeCBŚP szuka tajnych współpracowników... jawnie o tym informujeŹródło: CBŚP, fot: CBŚP
d1sgx9i
d1sgx9i

Z informacji RMF FM wynika, że byli oficerowie pracujący z "przykrywkowcami" są zaskoczeni taką formą poszukiwań tajnych funkcjonariuszy. CBŚP nie widzi jednak nic złego w takich działaniach i podtrzymuje, że dzięki temu biuro mogło dotrzeć z informacją o naborze do szerokiego grona policjantów.

Wcześniej była to metoda szeptana

Jeden z byłych oficerów zauważył jednak, że taka forma poszukiwań nowych "przykrywkowców" może doprowadzić do łatwiej i szybkiej dekonspiracji funkcjonariuszy współpracujących z CBŚP. Podkreślił on, że zwykle rekrutacja na takie stanowiska odbywa się w sposób tajny i wyselekcjonowany.

Wcześniej poszukiwania tajnych współpracowników CBŚP odbywała się tzw. metodą szeptaną. Wszystko po to, aby nawet pracownicy tej samej jednostki nie wiedzieli o tym, że jeden z nich współpracuje z CBŚP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tusk jedynym kandydatem. "Jest temperatura"

Zdaniem innego z rozmówców RMF FM, który zna tajniki pracy służb, taka dość otwarta forma naboru nowych "przykrywkowców" może świadczyć o sporych problemach w szeregach CBŚP i wolnych etatach. - To jednak trochę tak, jakby dać ogłoszenie w prasie - powiedział oficer.

d1sgx9i

Do sprawy odniosło się już Centralne Biuro Śledcze Policji. W specjalnym komentarzu podkreśliło ono, że planowanie tzw. procedury doboru jest informacją jawną, natomiast sama procedura i selekcja kandydatów pozostaje objęta tajemnicą.

CBŚP bardzo dobrze wie, jaka informacja jest jawna, a jaka nie. Procedura jest prowadzona od ponad 20 lat, doskonale wiemy jak to robić i nigdy nie doszło do dekonspiracji kandydata. Celem jest rozpowszechnienie tej informacji wśród wszystkich policjantów z różnych pionów, którzy posiadają różne predyspozycje - napisano w komunikacie CBŚP.

źródło: RMF FM

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sgx9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sgx9i
Więcej tematów