Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Burza wokół Jacka Saryusz-Wolskiego

Jacek Saryusz-Wolski oficjalnym kandydatem polskiego rządu na stanowisko szefa Rady Europejskiej, a Donald Tusk to wg PiS kandydat "niemiecki". Saryusz-Wolski natychmiast zostaje wyrzucony z PO i równocześnie zaczyna ostry atak na swoich były kolegów w internecie. - Byłem zaskoczony kandydaturą. Jacek Saryusz-Wolski nie jest z nami w kontakcie. Mi też nie udało się z nim skontaktować. Widać, że źle się czuł od długiego czasu w PO. Szkoda, że nie zrezygnował wcześniej - odniósł się do sprawy w #dzieńdobryWP Rafał Trzaskowski. - Uważam, że Saryusz-Wolski ma szansę. Z góry wykluczanie, że nie ma szans, to osłabianie pozycji polskiego kandydata - powiedział Ryszard Czarnecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

- Rozumiem, że się nie zgadzał z pewnymi posunięciami Platformy, ale nie było jasnego komunikatu z jego strony. Rząd Polski robi sobie małą awanturę krajową. Nikt w Europie nie traktuje tego poważnie. Zgaszanie kandydata w ostatniej chwili to nie jest poważne - powiedział Rafał Trzaskowski w #dzieńdobryWP.

Podkreślił, że PiS jest osamotnione z tą kandydaturą. - Moim zdaniem Donald Tusk zostanie wybrany na szefa RE. Jeśli polski rząd nie uzna tej decyzji, to chyba jedyne wyjście to wyjście z Unii Europejskiej. Saryusz-Wolski nie ma najmniejszych szans - dodał.

Doszło do ostrej wymiany zdań między gośćmi programu o Donalda Tuska. - Tusk przykręcił śrubę jeśli chodzi o imigrantów, bardzo wyraźnie wspiera wspierał komisję europejską, żeby karać kraje członkowskie, w tym Polskę za nieprzyjmowanie imigrantów. A kara proponowana to ćwierć miliona euro. Nie ma wypowiedzi Donalda Tuska, żeby się od tego odciął - mówił Czarnecki.

- To jest nieprawda - przerwał mu Trzaskowski.

Ryszard Czarnecki wyraźnie się zdenerwował. - Panie pośle, niech pan mi nie przerywa. Ja z panem ostatnio występowałem. Pan zachowywał się wyjątkowo niekulturalnie. Jeśli będzie mi pan znowu przerywał, to będzie nasz ostatni występ. Mówię to panu wprost i szczerze. Pan dokonuje autodestrukcji. Był pan kiedyś fachowcem, teraz stał się pan partyjnym krzykaczem - powiedział.

Trzaskowski stwierdził, że szef RE musi dbać o to, by prawa były przestrzegane. - Jeżeli ktoś łamie te prawa, naturalnym jest, że szef RE zabiera głos - powiedział, odnosząc się do krytycznych wypowiedzi Donalda Tuska na temat działań polskiego rządu.

Slot

Przeczytaj także: Jacek Saryusz- Wolski: wysiadam z Platformy na przystanku Polska

W sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie potwierdziło zgłoszenie przez Polskę kandydatury eurodeputowanego PO Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

- Zarząd Platformy jednomyślne, w trybie natychmiastowym, na wniosek przewodniczącego Grzegorza Schetyny, usunął europosła Saryusz-Wolskiego z grona członków Platformy Obywatelskiej - poinformował Grabiec.

Rzecznik PO podkreślił, że oznacza to także wykluczenie Saryusza-Wolskiego z członkostwa i pozbawienie wszelkich funkcji w Europejskiej Partii Ludowej (EPP), do której należy Platforma Obywatelska.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów