Trwa ładowanie...
d2p6onv

Burza o wiewiórkę w sieci

Od czwartku w mediach społecznościowych toczy się burza o zdjęcie wiewiórki w konarze drzewa. Fotografia była ponoć zrobiona w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, jest masowo udostępniana z dopiskami: "Dobra zmiana?", "Lex Szyszko". Sytuacja nie jest jednak taka oczywista. Internauci bowiem zwracają uwagę na wycinkę drzew w parku, która miała miejsce, ale... w czerwcu 2016 roku i nie ma nic wspólnego z "Lex Szyszko".

d2p6onv
d2p6onv

"Takie zdjęcia będą teraz codziennym widokiem. Ktoś sobie wymyślił ustawę, ktoś tworzy uchwały... Drzewa znikają... Czy ktoś zastanawia się nad tym, że każde z drzew jest domem dla wielu istot.
Dokarmiamy zimą ptaki i wiewiórki. Cieszymy się, gdy latem słyszymy śpiew ptaku, a w parku widzimy przebiegającego rudzielca.
Załączony obrazek jasno pokazuje jaką krzywdę wyrządzamy przyrodzie. Ta wiewiórka straciła swoją dziuple, w której prawdopodobnie utkała z porostów i mchu "gniazdo". Jej cierpienia nie trzeba chyba opisywać...
Zostawiam Wam ten obrazek. Wy wysuńcie własne wnioski.

Zdjęcie wykonane przez Pana Kamila w Parku Szczęśliwickim" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Już pojawiło się nawet stwierdzenie, że owa wiewiórka stała się symbolem wycinek, które są efektem decyzji ministra Szyszki.

Pod zdjęciem jest tysiące komentarzy i udostępnień.

Sytuacja, jak się okazuje, nie jest taka czarno-biała. Internauci tłumaczą bowiem, że Lex Szyszko dotyczy wycinek na terenach prywatnych, a Park Szczęśliwicki należy do miasta i przekonują, że mimo, iż zdjęcie jest jedynie symbolem, nie może być symbolem fałszywym. Ponadto cytują artykuły, które mówią o wycince w tym parku, ale w czerwcu zeszłego roku.

Ale na tym nie poprzestają...

d2p6onv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p6onv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj