Trwa ładowanie...
d1fy8dp
d1fy8dp
drzewa

Burza o wiewiórkę w sieci

Od czwartku w mediach społecznościowych toczy się burza o zdjęcie wiewiórki w konarze drzewa. Fotografia była ponoć zrobiona w Parku Szczęśliwickim w Warszawie, jest masowo udostępniana z dopiskami: "Dobra zmiana?", "Lex Szyszko". Sytuacja nie jest jednak taka oczywista. Internauci bowiem zwracają uwagę na wycinkę drzew w parku, która miała miejsce, ale... w czerwcu 2016 roku i nie ma nic wspólnego z "Lex Szyszko".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fy8dp

"Takie zdjęcia będą teraz codziennym widokiem. Ktoś sobie wymyślił ustawę, ktoś tworzy uchwały... Drzewa znikają... Czy ktoś zastanawia się nad tym, że każde z drzew jest domem dla wielu istot.
Dokarmiamy zimą ptaki i wiewiórki. Cieszymy się, gdy latem słyszymy śpiew ptaku, a w parku widzimy przebiegającego rudzielca.
Załączony obrazek jasno pokazuje jaką krzywdę wyrządzamy przyrodzie. Ta wiewiórka straciła swoją dziuple, w której prawdopodobnie utkała z porostów i mchu "gniazdo". Jej cierpienia nie trzeba chyba opisywać...
Zostawiam Wam ten obrazek. Wy wysuńcie własne wnioski.

Zdjęcie wykonane przez Pana Kamila w Parku Szczęśliwickim" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Już pojawiło się nawet stwierdzenie, że owa wiewiórka stała się symbolem wycinek, które są efektem decyzji ministra Szyszki.

d1fy8dp

Pod zdjęciem jest tysiące komentarzy i udostępnień.

Sytuacja, jak się okazuje, nie jest taka czarno-biała. Internauci tłumaczą bowiem, że Lex Szyszko dotyczy wycinek na terenach prywatnych, a Park Szczęśliwicki należy do miasta i przekonują, że mimo, iż zdjęcie jest jedynie symbolem, nie może być symbolem fałszywym. Ponadto cytują artykuły, które mówią o wycince w tym parku, ale w czerwcu zeszłego roku.

Ale na tym nie poprzestają...

d1fy8dp

Podziel się opinią

Share
d1fy8dp
d1fy8dp
Więcej tematów