Trwa ładowanie...
d2e93eu

Borys Budka: Polityczna odpowiedzialność za aferę hejterską spoczywa na Kaczyńskim

Politycy Platformy Obywatelskiej, Borys Budka i Mariusz Witczak, podczas konferencji prasowej w Sejmie skomentowali doniesienia o antysemickich wpisach Jarosława Dudzicza, nazywanego "sędzią dobrej zmiany". Mówili też o aferze hejterskiej. Oberwało się prezesowi PiS oraz premierowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Borys Budka podczas konferencji prasowej w Sejmie. (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
d2e93eu

- Przykład Dudzicza nie jest jedyny. Cały ten układ nastawiony jest na niszczenie niepokornych sędziów. Żądamy natychmiastowego odwołania Dudzicza ze wszystkich funkcji, to elementarz i minimum - mówił Mariusz Witczak.

Budka: "Dudzicz najlepszym symbolem"

- Sędzia Dudzicz zasłynął w internecie z antysemickich wpisów. Z bulwersującego hejtu i ataku na innych, którzy mają odmienne poglądy. Właśnie ten sędzia opisywany dzisiaj w mediach, jest takim najlepszym symbolem, albo inaczej, takim najgorszym symbolem tego, co dzieje się gdy politycy obsadzają miernymi, ale wiernymi wymiar sprawiedliwości. To sędzia Dudzicz jest osobą, która zawdzięcza politykom PiS ten swój niewątpliwy awans w ciągu bardzo krótkiego czasu – mówił Borys Budka podczas konferencji prasowej w Sejmie.

d2e93eu

Borys Budka skomentował też środowe głosowania, w których Zbigniew Ziobro nie został odwołany ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości. - Wczoraj Kaczyński miał okazje stanąć po jasnej stronie mocy. Odciąć się od hejtu. A on milczał. Polityczna odpowiedzialność za ludzi, którzy dzięki hejtowi awansują w ministerstwie sprawiedliwości spoczywa na Jarosławie Kaczyńskim i premierze Mateuszu Morawieckim.

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

Marek Witczak również odniósł się do odrzuconego wotum nieufności wobec Zbigniew Ziobry. - Pozostaje kwestia wyjaśnienia afery hejterskiej. Obrona Ziobry niczego nie kończy. Czekamy na dokumenty. Są absolutnie utajnione przez ministerstwo sprawiedliwości. One mogą rzucić więcej światła na aferę hejterską - mówił poseł PO.

- Prosta zasada - nie boisz się opluwać ludzi, nie boisz się niszczyć ich życia prywatnego - witamy cię serdecznie. Tak został zbudowany wymiar sprawiedliwości przez tych, którzy dziś sprawują władzę. Sytuacja jest absolutnie bulwersująca. W normalnych demokracjach po takich aferach padają rządy. - skwitował podczas konferencji prasowej Mariusz Witczak.

d2e93eu

Podziel się opinią

Share
d2e93eu
d2e93eu
Więcej tematów