Trwa ładowanie...
d2hcobf

Bogacz z Kanady oskarżony o gwałty. 10 kobiet kontra Peter Nygard

Peter Nygard, właściciel sklepów odzieżowych i jeden z najbogatszych Kanadyjczyków, został oskarżony przez 10 kobiet o gwałty. Część poszkodowanych miała być w czasie napaści nieletnia.
Share
Peter Nygard
Peter NygardŹródło: Forum, Fot: Tribune242/MEGA
d2hcobf

Pozew przeciwko Peterowi Nygardowi został złożony w amerykańskim sądzie - w Nowym Jorku - podaje cbc.ca. Do gwałtów miało dojść w latach 2008-2015 w posiadłości Kanadyjczyka na Bahamach. Trzy skarżące 77-latka kobiety miały w momencie napastowania 14 lat, a trzy kolejne były tylko o rok starsze. Teraz najstarsza z nich ma 36 lat, a najmłodsza zaledwie 18.

Jak wynika z treści pozwu, do którego dotarły kanadyjskie media, kobiety nie chcą procesu karnego, ale wysokich odszkodowań.

Peter Nygard zaprzecza wszystkim oskarżeniom. Jego prawnik stwierdził, że zarzuty są "całkowicie sfałszowane" i zarzucił ich autorkom oszustwo. Zasugerował również, że cała sprawa związana jest ze sporem sąsiedzkim Nygarda i z innym miliarderem, który miał posiadłość w tej samej okolicy.

d2hcobf

Zobacz też: Robert Biedroń snuje teorię. "Być może posiada także teczki na premiera, na prezesa Kaczyńskiego

Przeczytaj też: Krystian Markiewicz: te listy to dowód, że KRS nie ma

W pozwie znalazł się tymczasem opis mechanizmu, który miał stosować Nygard i jego współpracownicy, aby zwabiać młode kobiety do posiadłości. Miało się to dziać pod pretekstem rozmów na temat pracy.

d2hcobf

"Wybierał ofiary w bazie fotografii"

Przedsiębiorca miał podawać dziewczynom środki usypiające i brutalnie wykorzystywać.

CBC News wyjaśnia, że pierwszej selekcji ofiar miał dokonywać sam Nygard, przeglądając zdjęcia z różnych imprez. Zgromadzona przez niego baza liczyć ma ponad 7,5 tys. fotografii, a za ich wykonanie płacić miały firmy Kanadyjczyka.

d2hcobf

Majątek 77-letniego Nygarda szacuje się na 900 mln dolarów.

Pochodzący z Finlandii przedsiębiorca jest właścicielem sieci 170 sklepów z ubraniami w Kanadzie i USA.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hcobf

Podziel się opinią

Share
d2hcobf
d2hcobf
Więcej tematów