Trwa ładowanie...

Blisko 10 tys. Syryjczyków uciekło ze wschodnich dzielnic Aleppo

• Syryjczycy uciekają ze wschodnich dzielnic miasta Aleppo • Są to tereny kontrolowane przez rebeliantów • W ciągu jednej doby uciekło blisko 10 tysięcy cywilów
Share
Blisko 10 tys. Syryjczyków uciekło ze wschodnich dzielnic Aleppo
Źródło: AFP, Fot: AMEER ALHALBI
db8hi9e

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka co najmniej 6 tysięcy uciekinierów schroniło się w części miasta kontrolowanej przez siły kurdyjskie, reszta przeszła do dzielnic opanowanych przez wojska rządowe.

Wschodnie dzielnice Aleppo, w których mieszka ponad 250 tys. osób, są od trzech miesięcy oblężone przez siły syryjskiego reżimu wspierane przez Rosję. Opozycja ostrzega, że reżim oraz Rosjanie chcą wygrać wojnę, całkowicie wyniszczając ludność w rejonach kontrolowanych przez opozycję. Odcinanie dróg zaopatrzenia ma zagłodzić tych, którzy stawiają opór, a bombardowania - zmusić cywilów do ucieczki.

Od 15 listopada syryjska armia posuwa się od północnego wschodu w głąb dzielnic opanowanych przez rebeliantów. W bombardowaniach zginęło dotąd 225 cywilów, w tym 27 dzieci.

- Rebelianci utracili już 30 proc. swego terytorium w Aleppo - powiedział agencji AFP szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

W wojnie w Syrii, która wybuchła w 2011 roku, śmierć poniosło już ponad 300 tys. osób.

oprac. Adam Styczek

db8hi9e

Podziel się opinią

Share
db8hi9e
db8hi9e
Więcej tematów