Trwa ładowanie...
dipfemc

Błażej Spychalski: Wszyscy odpowiadają za falę agresji

- Każdy przejaw brutalizmu w życiu publicznym powinien być przez organy państwa od razu wychwytywany i takie osoby powinny być skazywane - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. Jego zdaniem, "wszyscy po trochę odpowiadają za falę agresji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP
Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dipfemc

Błażej Spychalski był w środę rano gościem programu "Graffiti" polsat News. Pytany był o komentarz do zamieszek w Białymstoku na sobotnim Marszu Równości.

- Każdy przejaw brutalizmu w życiu publicznym powinien być przez organy państwa od razu wychwytywany i takie osoby powinny być skazywane - oświadczył rzecznik prezydenta. Dodał, że "wszyscy po trochę odpowiadają za falę agresji".

Rzecznik prezydenta nie chciał zdradzić, czy Andrzej Duda podpisze specustawę ws. Muzeum Westerplatte.

dipfemc

- Gdańsk nie był w stanie przez 30 lat wybudować porządnego muzeum, które pokazywałoby, że II wojna światowa, która ogarnęła cały świat, rozpoczęła się właśnie tam, na Westerplatte. Jeżeli nie było w stanie tego zrobić, to zgodnie z zasadą pomocniczości państwo polskie bierze na siebie odpowiedzialność - powiedział Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta dodał, że Andrzej Duda weźmie pod uwagę "każde stanowisko w tej sprawie".

- Do pana prezydenta spływa w tym zakresie wiele apeli i listów. Apel pani Dulkiewicz jest jednym z wielu i każdy będzie brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji w sprawie podpisania ustawy - stwierdził.

Chodzi o prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która zaapelowała do Andrzeja Dudy, aby zawetował przegłosowaną w Sejmie specustawę w sprawie budowy Muzeum Westerplatte.

dipfemc

- Apeluję o to, aby samorządowcy w Gdańsku zrobili rachunek sumienia, czy przez 30 lat byli w stanie zbudować tam poważne porządne muzeum, które pokazywałoby historię nas wszystkich. To nie była historia Gdańska. To była historia Polski - podkreślił rzecznik Andrzeja Dudy.

Zagraniczni goście

Spychalski zapowiedział, że obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w dwóch miejscach: Wieluniu i w Warszawie.

- Zależy nam na tym, aby w uroczystościach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczestniczyło jak najwięcej przedstawicieli innych państw, naszych najbliższych dzisiaj sojuszników - mówimy o przywódcach państw UE, NATO - powiedział rzecznik Andrzeja Dudy.

dipfemc

Strona amerykańska nie potwierdziła jeszcze, czy Donald Trump przyjedzie na uroczystości do Warszawy. Dopytywany, kto potwierdził obecność na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, Błażej Spychalski wymienił prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera oraz kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dipfemc

Podziel się opinią

Share

dipfemc

dipfemc
Więcej tematów