Trwa ładowanie...
d42r14c

Biskup ogłosił zbiórkę w dniu finału WOŚP. "To nie jest działanie na czyjąś niekorzyść"

Bp Ignacy Dec zorganizował zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki. Pieniądze będą zbierane w tym samym czasie, kiedy gra WOŚP. Termin ma być przypadkowy. - Proszę nie dopatrywać się złych intencji - przekonuje rzecznik kurii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Termin zbiórki na rzecz Caritas miał być już zaplanowany wcześniej
Termin zbiórki na rzecz Caritas miał być już zaplanowany wcześniej (East News, Fot: Damian Klamka)
d42r14c

Biskup Świdnicki zorganizował na 13 stycznia zbiórkę na rzecz powstania Domu Samotnej Matki na terenie diecezji. Środki będą zbierane we wszystkich kościołach do puszek Caritasu. "Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, że konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy - sama nie jest w stanie sobie poradzić. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc" - czytamy w komunikacie.

Data zbierania datków pokrywa się z dniem finału WOŚP. Rzecznik kurii świdnickiej w rozmowie z portalem wroclaw.wyborcza.pl przekonuje, że to przypadek. - Dom Samotnej Matki jest bardzo wyczekiwany i potrzebny. Z uwagi na zobowiązania wynikające z prac, termin został zaplanowany dużo wcześniej. Nikt nie pomyślał, że zbiegnie się on z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - wyjaśnia.

d42r14c

- Chodzi o to, żeby przeprowadzić ją jak najszybciej, bo liczy się czas. Proszę się nie dopatrywać złych intencji z naszej strony. To nie jest działanie na czyjąś niekorzyść. Wręcz przeciwnie, chcemy służyć pomocą i wsparciem osobom potrzebującym - dodaje ks. Daniel Marcinkiewicz.

Starosta świdnicki Piotr Fedorowicz przypomina, że rok temu podczas finału WOŚP także miała miejsce zbiórka ogłoszona przez bp Deca. - W roku kalendarzowym jest kilkadziesiąt innych niedziel do wykorzystania. Myślę, że robienie akcji akurat w tym dniu powoduje niepotrzebne spięcia i domysły - mówi z kolei radny Marcin Paluszek.

Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: Kościół powinien zająć się tym do czego został stworzony

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl, 8 stycznia 2019 r., autor: Agnieszka Dobkiewicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42r14c

Podziel się opinią

Share
d42r14c
d42r14c