Trwa ładowanie...

Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w niedzielę

Emocjonalny wpis Justyny Żyły, list 120 profesorów do Gowina, a także termin zajęcia się ustawą o IPN przez TK. Zobacz, co wydarzyło się 22 lutego 2018 r.

Share
Bilans dnia. Sprawdź, co wydarzyło się w niedzielę
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d2prwmc
  • Problemy rodzinne Piotra Żyły - Tak, to prawda, ten wasz wspaniały skoczek zostawił mnie i dzieci, bo tak, bo nie potrafi żyć w rodzinie - napisała na swoim profilu na Instagramie Justyna Żyła. Kilka godzin później żona skoczka usunęła wpis. - Dzień przed Wigilią powiedział mi, że ma kochankę - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.
  • 120 profesorów wysłało apel do Jarosława Gowina. Naukowcy chcą korekty do projektu ministra nauki i szkolnictwa wyższego. "Podpisali się pod nim reprezentanci wszystkich uczelni" - informuje publicysta WP Marcin Makowski. To kolejny głos krytyki pod adresem wicepremiera po tym, jak lidera Porozumienia skrytykował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Zobacz także: Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

  • Mariusz Muszyński zdradził, kiedy TK zajmie się ustawą o IPN. Wiceprzewodniczący Trybunału Konstytucyjnego powiedział, że będzie to nie wcześniej niż za dwa miesiące. Według izraelskich mediów do tego czasu ustawa miała być "zamrożona". Informacje te zdementowało Ministerstwo Sprawiedliwości. "Każda podpisana ustawa staje się prawem i wchodzi w życie" - czytamy w oświadczeniu resortu Zbigniewa Ziobry.
  • Prognoza pogody na 26, 27 i 28 lutego. Na początku tygodnia utrzyma się aura z weekendu. Chmury i śnieg będą się przeplatać z przejaśnieniami i słońcem. Temperatura będzie oscylować od minus 12 do minus 8 na wschodzie i w centrum, do sześciu i dwóch kresek poniżej zera na zachodzie.
d2prwmc

Podziel się opinią

Share
d2prwmc
d2prwmc
Więcej tematów