Trwa ładowanie...

Kolejna krytyka w stronę ustawy Gowina. List od 120 profesorów

Nie milknie echo zaproponowanej przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Ustawy 2.0. Do krytyki zaproponowanego projektu dołączyło 120 profesorów, którzy wysłali do wicepremiera list z korektą do "Konstytucji dla Nauki".

Share
Kolejna krytyka w stronę ustawy Gowina. List od 120 profesorówŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3qeff7

W poniedziałek Jarosław Gowin zapowiedział swój nowy projekt "Konstytucję dla Nauki". Ustawa ma za zadanie "zmienić oblicze polskiej nauki i szkolnictwa wyższego". Pomysł wicepremiera został jednak skrytykowany, nawet w szeroko rozumianym obozie prawicy.

Zobacz także: "Ksiądz wypędził demona intelektualizmu!"

Suchej nitki nie zostawili na nim eksperci Radia Maryja, "Gazety Polskiej", a nawet jego polityczni koledzy. Ryszard Terlecki ocenił, że ustawa Gowina "nie przejdzie". Minister nauki i szkolnictwa wyższego uznał wypowiedź wicemarszałka Sejmu za atak w obóz Zjednoczonej Prawicy.

Teraz do propozycji Gowina odnieśli się profesorowie. 120 z nich wysłało apel do wicepremiera, w którym nanieśli poprawki do projektu ustawy - informuje publicysta Wirtualnej Polski Marcin Makowski. "List otwarty ma reprezentować naukowców ze wszystkich uczelni" - czytamy w tweecie.

d3qeff7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qeff7
d3qeff7
Więcej tematów