ycipk-2o432f

TK nie zajmie się ustawą o IPN zbyt szybko. Wiceprezes organu zabrał głos

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy nowelizację ustawy o IPN najwcześniej za dwa miesiące. Wiceprezes organu Mariusz Muszyński stwierdził, że to termin wyznaczony przy założeniu, że strony postępowania zajmą stanowisko w regulaminowym czasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trybunał zajmie się ustawą jak najszybciej. Ale to nie oznacza, że od razu
Trybunał zajmie się ustawą jak najszybciej. Ale to nie oznacza, że od razu (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-2o432f

Do tego czasu podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa będzie działać. Albo i nie. Zbigniew Ziobro zapewnił w końcu, że "zanim prokuratura zdąży postawić komukolwiek zarzuty, to z całą pewnością na temat ustawy o IPN wypowie się Trybunał Konstytucyjny".

Dziś już wiadomo, że nastąpi to nieprędko, najwcześniej za dwa miesiące. De facto oznacza to, że do tego czasu ustawa jest "zamrożona" - tak przynajmniej zinterpretowały słowa Ziobry izraelskie media, m.in. Jerusalem Post i Haaretz. "Otrzymałem wiele niesamowicie pozytywnych rozmów telefonicznych tego wieczoru z Izraela nt. informacji o zamrożeniu ustawy o IPN" - napisał na Twitterze Jonny Daniels z fundacji From The Depths.

Również izraelski MSZ, cytowany przez Haaretz, uznał to za "znaczący postęp" w rozmowach obu stron i potwierdził, że spotkanie delegacji rządów jest coraz bardziej prawdopodobne. To potwierdzenie wcześniejszych doniesień WP.

ycipk-2o432f

Resort Zbigniewa Ziobry postanowił wyjaśnić sytuację. "W związku z informacjami podawanymi w mediach o 'zamrożeniu ustawy o IPN' Ministerstwo informuje, że każda uchwalona w Polsce przez Parlament i podpisana przez Prezydenta ustawa staje się obowiązującym prawem i wchodzi w życie zgodnie z określonym w niej terminem" - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zobacz także: Adam Bodnar: „Na naszych oczach zmienił nam ustrój państwa”

ycipk-2o432f

Źródło: IAR, WP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2o432f

ycipk-2o432f
ycipk-2o432f