Trwa ładowanie...

Bijatyka z udziałem 200 osób na lotnisku w Hanowerze. Policja użyła gazu łzawiącego

W hali odlotów lotniska w Hanowerze w Niemczech doszło do zadymy między Turkami i Kurdami. Przyczyną awantury była operacja militarna Turcji przeciwko siłom kurdyjskim w Syrii. Do sieci trafiło już nagranie pokazujące skalę zamieszek.

Share
Bijatyka z udziałem 200 osób na lotnisku w Hanowerze. Policja użyła gazu łzawiącegoŹródło: Youtube.com
d1p5s67

Na lotnisku odbył się protest grupy kilkudziesięciu Kurdów przeciwko tureckiej ofensywie. Nie zgłosili jej jako oficjalnej demonstracji. Ponadto, wybrali miejsce, gdzie odprawiani są pasażerowie tureckich linii lotniczych.

Mieli z sobą flagi Kurdystanu. Skandowali hasła "Erdogan faszysta", czy"Erdogan terrorysta". Szybko doszło do szarpaniny, a w końcu do regularnej bitwy. Wzięło w niej udział około 200 osób.

Do akcji musiała wkroczyć policja. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Dwie osoby odniosły lekkie obrażenia. Wieczorem Kurdowie demonstrowali też w samym centrum Hanoweru.

Turcja bombarduje Kurdów. Trwa akcja "Gałązka Oliwna"

Kilka dni temu premier Turcji poinformował, że wojska jego kraju rozpoczęły w Syrii operacje przeciwko Kurdom. Zaangażowaniem militarnym Turcji zaniepokojone jest rosyjskie MSZ. Departament Stanu USA ostrzegł, że nie służy ona stabilności regionu.

d1p5s67

Turcja rozpoczęła akcję "Gałązka Oliwna" w miejscowości Afrin na północnym zachodzie Syrii. Prowadzi ją przeciwko bojownikom z kurdyjskiej milicji YPG, którą tureckie władze wiążą z Partią Pracujących Kurdystanu.

Jak oświadczyła turecka armia, operacja jest prowadzona "z poszanowaniem integralności terytorialnej Syrii" i na mocy prawa międzynarodowego. To jednak nie przekonuje rosyjskiego MSZ, które wzywa Turcję do "powściągliwości" i wyraża swoje "zaniepokojenie" jej zaangażowaniem militarnym w Syrii.

d1p5s67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p5s67
d1p5s67
Więcej tematów