Trwa ładowanie...
d3kcl6z

Bielan: Za złe relacje z Brukselą odpowiada opozycja

Wicemarszałek senatu skomentował pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Mówił przede wszystkim o relacjach z USA, ale starał się także usprawiedliwiać napięte stosunki z UE. - To przez opozycję mamy złe relację z Brukselą - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Bielan bronił wypowiedzi Jacka Czaputowicza o reparacjach
Adam Bielan bronił wypowiedzi Jacka Czaputowicza o reparacjach (Agencja Gazeta, Fot: Andrzej Michalik)
d3kcl6z

Adam Bielan doceniał relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Nazwał je "najlepszymi w historii". Przy okazji wskazał winnego uruchomienia przez Komisję Europejską art.7 traktatu UE. - To przez opozycję mamy złe relację z Brukselą. Ze Stanami Zjednoczonymi nie są tak skuteczni, bo nie mają kontaktów - mówił w "Gościu Wiadomości".

Bronił też szefa MSZ Jacka Czaputowicza, który podpadł w PiS mówiąc o "balaście" w kontekście reparacji. - Nad tą sprawą pracują eksperci. Badają kwestie prawne i ustalają ewentualną kwotę, jakiej będziemy żądać - powiedział Bielan.

Wicemarszałek Senatu skrytykował też środowisko "Dumy i Nowoczesności". Materiał o neofaszystach ujawnili dziennikarze "Superwizjera".

d3kcl6z

Zobacz również: Polska pod lupą Unii Europejskiej

Bielan wyjaśnił również głosowanie nad wnioskiem prokuratury dotyczącego Stanisława Koguta. - Moi koledzy popełnili błąd - stwierdził. Po czym dodał, że senator i tak zrzekł się immunitetu, ale tryb głosowania powinien zostać zmieniony.

Źródło: TVP INFO

d3kcl6z

Podziel się opinią

Share

d3kcl6z

d3kcl6z
Więcej tematów