Trwa ładowanie...
d2brv28

Białystok. Bliscy porwanej 25-latki zdradzają szczegóły

Cezary R. miał grozić swojej żonie, że zabierze jej dziecko. Rodzina i znajomi 25-latki twierdzą, że powodem konfliktów pary była agresja ojca Amelii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta z córką była uprowadzona sprzed swojego bloku w czwartek ok. godz. 10.00
Kobieta z córką była uprowadzona sprzed swojego bloku w czwartek ok. godz. 10.00 (East News)
d2brv28

Nie milkną echa dramatycznych wydarzeń w Białymstoku. W sprawie pojawiają się nowe doniesienia. "Interwencja" dotarła do rodziny i znajomych 25-latki.

Natalia miała pisać do swojej koleżanki, że mąż "dla mamusi synuś 'cudowny', a w domu wyzywał. Groził, że jak będzie fikać, to dziecko jej odbierze".

Według relacji koleżanki, Cezary R. miał w grudniu zaatakować panią Natalię gazem pieprzowym. - Powiedziała, że był gnojem i że jej groził, że tłukł ją i to nie miało sensu. W końcu powiedziała: dobra, koniec tego, zabieram małą - opowiada Polsat News kobieta.

d2brv28

Cezary R. miał zgodzić się na wyjazd żony i córki z Niemiec. Potem jednak chciał odzyskać Amelkę.

Dziadek Amelki, gdy jeszcze trwały poszukiwania obu, tłumaczył, że nie chce wypowiadać się o Cezarym R., "bo to jest człowiek, jak każdy z nas i ma swoje uczucia". Jednak, porywając żonę i córkę, zrobił w jego ocenie źle.

Porwanie Amelki i jej mamy

Przypomnijmy, że uprowadzenie miało miejsce sprzed bloku mieszkalnego przy ul. Hallera w czwartek ok. godz. 10.00.

d2brv28

Kobieta i dziecko miały zostać siłą wepchnięte do samochodu przez dwóch mężczyzn na oczach babci. To ona zawiadomiła policję o porwaniu.

Postanowiono uruchomić specjalny system powiadamiania "Child alert". Dzięki tej procedurze, zdjęcia i dane dziewczynki pojawiły się bardzo szybko w mediach. Służby stosują ten mechanizm w nadzwyczajnych przypadkach. Od powstania systemu w Polsce, użyto go dopiero trzy razy.

3-letnia Amelka i jej matka zostały odnalezione w piątek po południu całe i zdrowe. W okolicy Ostrołęki oraz Ostrowi Mazowieckiej zatrzymanych zostało dwóch sprawców.

d2brv28

Zarzuty i areszt. Jak się tłumaczy ojciec Amelki?

Jak przekazali śledczy, ojciec 3-letniej Amelki i mąż kobiety nie przyznaje się do winy. Mężczyzna twierdzi, że 25-latka dobrowolnie wsiadła do auta.

Drugi z zatrzymanych przyznał się do udziału w uprowadzeniu. Zaprzecza jednak, aby stosował przemoc.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że matka Amelki potwierdziła śledczym uprowadzenie i zastosowanie siły. Zarzuty dla ojca Amelki dotyczą pozbawienia wolności matki dziecka oraz sytuacji, gdy wbrew woli opiekuna zostaje uprowadzona osoba poniżej 15 lat. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d2brv28

Ujawniono film z zatrzymania

Centralne Biuro Śledcze Policji pokazało nagranie z zatrzymania jednego z mężczyzn.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d2brv28

Podziel się opinią

Share
d2brv28
d2brv28
Więcej tematów