Trwa ładowanie...
Policja ujawniła film z zatrzymanym ws. porwania 3-latki i jej matki

Policja ujawniła film z zatrzymanym ws. porwania 3-latki i jej matki

Dziewczynka i jej matka zostały odnalezione - są całe i zdrowe. W okolicy Ostrołęki oraz Ostrowi Mazowieckiej zatrzymanych zostało dwóch sprawców. Jednym z nich jest ojciec Amelki. Centralne Biuro Śledcze Policji pokazało nagranie z zatrzymania jednego z mężczyzn.
Share
dm3stm7

- Podczas zatrzymania mężczyzna - ojciec 3-latki - powiedział, że widział śmigłowiec nad lasem. Mimo zimna całą noc ukrywali się w samochodzie - powiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji w TVN24, wyjaśniając w sobotę rano szczegóły policyjnej operacji.

Potwierdził, że wspólnikiem ojca Amelki był dobry znajomy. - Nie jest wykluczone, że podczas przygotowań ojciec chciał w porwanie zaangażować więcej osób - stwierdził policjant, pytany o to, czy możliwe są kolejne zatrzymania.

dm3stm7

Ciarka nie chciał odnieść się do motywów działania mężczyzny. - Różne doniesienia pojawiały się w przestrzeni publicznej. Zostawmy ocenę tej sytuacji prokuratorom - powiedział.

- Również dla 25-letniej matki dziewczynki były to traumatyczne przeżycia - dodał.

Śledztwo ws. porwania Amelii i jej matki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Chodzi o zarzuty pozbawienia wolności i uprowadzenia dziecka.

Zatrzymani oraz 25-latka z córką zostali w piątek wieczorem przewiezieni do Białegostoku, gdzie na sobotę zaplanowano przesłuchania.

dm3stm7

Przy poszukiwaniach zadziałał Child Alert. Mieszkanka Ostrołęki zauważyła auto, którym podróżowały poszukiwane oraz jeden z porywaczy.

Tuż po zatrzymaniu insp. Ciarka wyjaśniał, że policjanci z Ostrołęki obezwładnili mężczyznę. - Położyli na ziemi, tak, żeby zatrzymanego mężczyznę odseparować od kobiety i dziewczynki - mówił policjant.

Dodał, że policjanci nie używali broni, mając na uwadze dobro dziecka.

dm3stm7

3-letnia Amelia i jej 25-letnia matka zostały uprowadzone sprzed bloku mieszkalnego na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku w czwartek ok. godz. 10. Sprawcami uprowadzenia było dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy wepchnęli porwane do Citroena. Świadkiem zdarzenia była babcia matki dziewczynki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm3stm7

Podziel się opinią

Share
dm3stm7
dm3stm7
Więcej tematów