Trwa ładowanie...
d33ustg

Ojciec uprowadzonej Amelki z zarzutami. Wniosek o tymczasowy areszt

Ojciec 3-etniej Amelki został przesłuchany w związku z porwaniem dziewczynki i jej matki. Prokuratura w Białymstoku zarzuca mężczyźnie pozbawienie wolności jego byłej partnerki i uprowadzenie ich dziecka - informuje Radio Zet. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec uprowadzonej Amelki w prokuraturze
Ojciec uprowadzonej Amelki w prokuraturze (Forum)
d33ustg

Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Podczas przesłuchania ojciec 3-letniej Amelki przyznał, że żona i córka wsiadły z nim do samochodu dobrowolnie.

Gdy śledczy wprowadzali mężczyznę do budynku prokuratury ok. godz. 13:00, dziennikarze zapytali go, czy żałuje tego, co zrobił. - Wszystko jest dobrze - powiedział ojciec Amelki. Po nim do prokuratury trafi drugi z zatrzymanych mężczyzn, który miał mu pomagać w uprowadzeniu.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że matka Amelki potwierdziła śledczym uprowadzenie i zastosowanie siły. Razem z córką jeszcze w piątek została przewieziona do Białegostoku. Zarzuty dla ojca Amelki dotyczą pozbawienia wolności matki dziecka oraz sytuacji, gdy wbrew woli opiekuna zostaje uprowadzona osoba poniżej 15 lat. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

d33ustg

Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie. Chodzi o udział osób, które ojciec dziecka próbował angażować w porwanie. - Wszystko wskazuje na to, że możemy mówić o elementach porwania rodzicielskiego - mówi Polskiej Agencji Prasowej rzecznik KGP.

Śledztwo ws. porwania Amelii i jej matki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Chodzi o zarzuty pozbawienia wolności i uprowadzenia dziecka.
Zatrzymani także zostali w piątek wieczorem przewiezieni do Białegostoku, gdzie w sobotę ich przesłuchano. - Wszystko jest dobrze - powiedział dziennikarzom ojciec 3-latki, kiedy ok. godz. 13 w sobotę był wprowadzany do gmachu prokuratury.

Dziewczynka i jej matka zostały odnalezione w piątek po południu - są całe i zdrowe. W okolicy Ostrołęki oraz Ostrowi Mazowieckiej zatrzymanych zostało dwóch sprawców. Jednym z nich jest ojciec Amelki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33ustg

Zobacz także: Zatrzymanie podejrzanego o porwanie 3-letniej Amelki

d33ustg

Podziel się opinią

Share
d33ustg
d33ustg
Więcej tematów