Trwa ładowanie...

Bezdomny dał o. Rydzykowi dwa auta, bo wygrał w totka. Sprawa trafiła prokuratury

Pan Stanisław przekazał dwa samochody ojcu Rydzykowi, a potem zmarł. Przynajmniej tak twierdzi redemptorysta. Sprawa wywołała poruszenie, a teraz ma swój ciąg dalszy. Bo CBA przekazało Prokuraturze Okręgowej w Warszawie dwa zawiadomienia w tej sprawie.

Bezdomny dał o. Rydzykowi dwa auta, bo wygrał w totka. Sprawa trafiła prokuraturyŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3ucarj
d3ucarj

Wszystko zaczęło się od głośnego nagrania. Ojciec Rydzyk wspomniał w nim o swoim nowym samochodzie.

- Akurat ten samochód dostaliśmy od bezdomnego. Tak, przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy, niestety zmarł - wyjaśnił duchowny, wywołując zdziwienie gości w studiu.

Potem o. Rydzyk kilkakrotnie wspominał postać darczyńcy. Wyjaśnił, że pan Stanisław był sierotą, wychowywanym przez ciotkę. Opiekunka była surowa i codziennie kazała podopiecznemu odmawiać różaniec. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i przez wiele lat pozostawał sympatykiem Radia Maryja.

d3ucarj

Pewnego razu rozmawiał osobiście Tadeuszem Rydzykiem i miał powiedzieć, że Radio Maryja "robi dobrą robotę". - Bardzo ciekawa postać. Wygrał w totka milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy - wspominał Rydzyk.

Sprawa aut ojca Rydzyka trafiła do prokuratury

Po tych wydarzeniach poseł Nowoczesnej Adam Szłapka powiadomił o sprawie Centralne Biuro Antykorupcyjne i Urząd Skarbowy w Toruniu. Dokumenty do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Łącznie otrzymaliśmy dwa pisma od CBA. Warszawska prokuratura teraz będzie musiała uznać, czy sama wszcząć śledztwo, czy sprawę przekazać do rozpatrzenia nam, jakiejś innej prokuraturze lub umorzyć - wyjaśnił w rozmowie z Onetem Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Dramat 43-letniej Oksany. Gdy miała wylew jej pracodawca nie wezwał karetki

d3ucarj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ucarj
Więcej tematów