Trwa ładowanie...
d3ro00k

Belgia w szoku - znany adwokat dostał nożem od syna

Znany belgijski adwokat Victor Hissel został zaatakowany nożem przez własnego syna - podała brukselska policja.

Share
d3ro00k

Prawnik znany jest przede wszystkim z głośnego procesu skazanego na dożywocie belgijskiego seryjnego mordercy i pedofila Marca Dutroux, w czasie którego był rzecznikiem rodzin ofiar zbrodniarza, stając się narodowym symbolem walki z pedofilią. Później jednak belgijską opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość, iż Hissel sam ma skłonności pedofilskie.

W czwartek późnym wieczorem adwokat został co najmniej dziewięciokrotnie ugodzony nożem przez 20-letniego syna. Mężczyznę znaleziono na ulicy Brukseli w kałuży krwi - przypadkowi przechodnie obezwładnili napastnika, który usiłował zadać ojcu dalsze ciosy.

Hissel pozostaje w szpitalu w bardzo ciężkim stanie.

d3ro00k

Nie wiadomo, jakimi motywami kierował się 20-latek. Odmawia jakiejkolwiek współpracy z policją, zachowując całkowite milczenie. Bezpośrednio po zatrzymaniu powiedział jedynie, iż "jest to długa historia".

Hissel w czasie procesu Dutroux występował w imieniu rodziców dwóch ofiar pedofila - Julii i Melissy.

W lutym 2008 roku on sam jednak został zatrzymany za posiadanie materiałów o charakterze pornograficznym i pedofilskim. Przyznał wówczas, iż w dzieciństwie padł ofiarą jednego z krewnych a obecnie ma kłopoty rodzinne i zawodowe. Tłumaczył, że materiały potrzebne mu były w pracy.

d3ro00k

Podziel się opinią

Share
d3ro00k
d3ro00k
Więcej tematów