Trwa ładowanie...

Będzie całkowity zakaz? PiS chce zabronić picia pod chmurką

Okazało się, że polskie prawo pozwala na picie piwa na przykład na bulwarach nad Wisłą. PiS chce to zmienić i zakazać spożywania alkoholu wszędzie, poza wyznaczonymi miejscami. To jeden z nowych elementów w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia.
Share
Wkrótce picie piwa nad Wisłą może być zakazane. PiS pracuje nad nowelizacją prawa.
Wkrótce picie piwa nad Wisłą może być zakazane. PiS pracuje nad nowelizacją prawa.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur
d4a7vzx

Polska ma na tle Europy Zachodniej bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ale niedawno ujawniła się luka w przepisach, która pozwala na przykład na picie piwa na bulwarach nad Wisłą w Warszawie. Sąd orzekł, że to nie ulica, a obecna ustawa wśród miejsc, gdzie nie można pić, wymienia właśnie ulicę.

Ile kalorii ma alkohol?

Przygotowywane właśnie przepisy sprawią, że w przyszłości wyszukiwanie takich luk w prawie nie będzie możliwe. Bo Ministerstwo Zdrowia chce, aby nie można było pić alkoholu poza wyznaczonymi strefami - informuje "Rzeczpospolita". Taki zapis ma się znaleźć w nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Przeciwko zmianom protestuje Marek Tatała, twórca akcji "Legalnie nad Wisłą", który walczył z restrykcyjnymi przepisami zakazującymi picia alkoholu w tym miejscu. "Tzw. Dobra zmiana planuje zakazać piwka m.in. nad brzegiem Wisły. Walczyłem o to piwko w dużej mierze sam (przy wsparciu kilku osób), teraz to zorganizowany opór może zatrzymać złą zmianę - napisał, komentując doniesienia o planowanych zmianach.

d4a7vzx

Podziel się opinią

Share
d4a7vzx
d4a7vzx
Więcej tematów