Trwa ładowanie...
dycwj3j

Będzie całkowity zakaz? PiS chce zabronić picia pod chmurką

Okazało się, że polskie prawo pozwala na picie piwa na przykład na bulwarach nad Wisłą. PiS chce to zmienić i zakazać spożywania alkoholu wszędzie, poza wyznaczonymi miejscami. To jeden z nowych elementów w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkrótce picie piwa nad Wisłą może być zakazane. PiS pracuje nad nowelizacją prawa.
Wkrótce picie piwa nad Wisłą może być zakazane. PiS pracuje nad nowelizacją prawa. (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
dycwj3j

Polska ma na tle Europy Zachodniej bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ale niedawno ujawniła się luka w przepisach, która pozwala na przykład na picie piwa na bulwarach nad Wisłą w Warszawie. Sąd orzekł, że to nie ulica, a obecna ustawa wśród miejsc, gdzie nie można pić, wymienia właśnie ulicę.

Ile kalorii ma alkohol?

Przygotowywane właśnie przepisy sprawią, że w przyszłości wyszukiwanie takich luk w prawie nie będzie możliwe. Bo Ministerstwo Zdrowia chce, aby nie można było pić alkoholu poza wyznaczonymi strefami - informuje "Rzeczpospolita". Taki zapis ma się znaleźć w nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Przeciwko zmianom protestuje Marek Tatała, twórca akcji "Legalnie nad Wisłą", który walczył z restrykcyjnymi przepisami zakazującymi picia alkoholu w tym miejscu. "Tzw. Dobra zmiana planuje zakazać piwka m.in. nad brzegiem Wisły. Walczyłem o to piwko w dużej mierze sam (przy wsparciu kilku osób), teraz to zorganizowany opór może zatrzymać złą zmianę - napisał, komentując doniesienia o planowanych zmianach.

dycwj3j

Podziel się opinią

Share
dycwj3j
dycwj3j
Więcej tematów