Trwa ładowanie...
d48kk7z

Beata Mazurek o decyzji ENCJ. "Zawieszenie Polski nie ma żadnego znaczenia w praktyce"

To tylko symboliczny gest Rady - stwierdziła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o zawieszenie polskiej KRS w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. Zdaniem Beaty Mazurek, ta decyzja jest "polityczna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazurek o decyzji ws. Polski
Mazurek o decyzji ws. Polski (PAP)
d48kk7z

W poniedziałek Europejska Sieć Rad Sądownictwa zdecydowała o zawieszeniu polskiej KRS w prawach członka tej organizacji. Nastąpiło to podczas nadzwyczajnego posiedzenia plenarnego w Bukareszcie. Za zawieszeniem KRS oddano 100 głosów, przy 6 przeciwnych i 9 wstrzymujących się.

Z kolei, jak wynika z doniesień RMF FM, na rozpoczętym posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa przyjęty został wniosek o omówienie zawieszenia KRS w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa i ewentualnego wystąpienia z tej organizacji. KRS ma się zająć tą kwestią w piątek.

Tymczasem głos wsprawie zawieszania Polski zabrała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. "Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ) nie może stanowić prawa, nie jest organem w żadnym stopniu decyzyjnym, więc zawieszenie Polski nie ma żadnego znaczenia w praktyce" - czytamy we wpisie Beaty Mauzrek na Twitterze.

d48kk7z

Warto przypomnieć, że na początku roku w życie weszła nowelizacja ustawy o KRS. W jej myśl zmieniono zasady wyboru sędziów. W marcu Sejm RP wybrał 15 sędziów na nowych członków KRS.

Zobacz także: Pozew przeciwko Polsce. "PiS się przygotowuje na zderzenie"

d48kk7z

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d48kk7z

d48kk7z
d48kk7z
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów