Trwa ładowanie...
d4hsbe9

Bauer wycofuje się z prac nad czasopismem społeczno-politycznym

Wydawnictwo H. Bauer zawiesiło prace nad projektem czasopisma społeczno-politycznego. Jerzy Weber, dyrektor wydawniczy tłumaczy, że decyzja ta związana jest z pojawieniem się na rynku polskiej edycji Newsweeka.

Share
d4hsbe9

Bezpośrednio przyczyną tej decyzji jest podobieństwo autorskiej koncepcji redakcyjnej pisma wypracowanej w Wydawnictwie Bauer do koncepcji tygodnika Newsweek Polska i ograniczona pojemność rynku - twierdzi Weber.

Na pomysł wydawania pisma społeczno-politycznego wydawnictwo wpadło rok temu. W kwietniu rozpoczęły się prace. Powstały już dwa pierwsze numery próbne zatytułowane: Tydzień i Punkt.

Pismem miał kierować były redaktor naczelny Rzeczpospolitej - Piotr Aleksandrowicz. Jak poinformował Weber, Aleksandrowicz nadal będzie pracował w redakcji projektów wydawnictwa.

Niewykluczone, że Bauer podejmie wkrótce prace nad nowym pismem. Weber nie chciał jednak zdradzić, jakiej tematyce miałoby być ono poświęcone.

H. Bauer działa w Polsce od 1991 roku. Specjalizuje się w prasie kobiecej, młodzieżowej i telewizyjnej. Wydaje m.in. Życie na Gorąco, Chwilę dla Ciebie, Bravo, Tele Tydzień, Tele Świat, i Tinę. (kil)

d4hsbe9

Podziel się opinią

Share
d4hsbe9
d4hsbe9
Więcej tematów