Trwa ładowanie...

Bartosz Arłukowicz atakuje projekt ministra zdrowia: to prawdziwa tykająca bomba, szykuje się armagedon

• Były minister zdrowia skrytykował pomysł stworzenia sieci szpitali w Polsce

• Według Arłukowicza, projekt wiąże się z koniecznością zamknięcia ok. 200 placówek

• Wiele szpitali nie mieści się w tej sieci, szykuje się armagedon - wyjaśnił

Share
Bartosz Arłukowicz atakuje projekt ministra zdrowia: to prawdziwa tykająca bomba, szykuje się armagedon
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d37cja9

- Projekt o sieci szpitali ministra Radziwiłła to prawdziwa tykająca bomba, która czeka polskich pacjentów. Już Zbigniew Religa mówił, że ten projekt wiąże się z koniecznością zamknięcia ok. 200 szpitali w Polsce. Wiele szpitali w całej Polsce nie mieści się w tej sieci, szykuje się armagedon - mówił w "Faktach po Faktach" były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Zaapelował do premier Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, aby "wpłynęli na ministra zdrowia".

Bartosz Arłukowicz powiedział, że "projekt, który przygotował minister Radziwiłł przewiduje, że na przykład w województwie śląskim na 140 szpitali tylko ponad 60 łapie się do sieci, reszta będzie musiała ulec likwidacji, bądź nie będzie finansowana".

d37cja9

- Trudno mi przyjąć założenie, że minister zdrowia chce likwidować te szpitale. Mam wrażenie, że on nie wie, że je likwiduje. Zwracam się do premier i prezesa Kaczyńskiego, aby wpłynąć na ministra Radziwiłła, żeby w Polsce nie powstawały projekty, które likwidują szpitale - dodał Arłukowicz.

Sieć szpitali w Polsce. Radziwiłł zapowiedział likwidację NFZ

- Od połowy przyszłego roku będzie działała tak zwana funkcjonalna sieć szpitali - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Wyjaśnił, że "zostaną wprowadzone zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej, które zagwarantują dostęp do usług medycznych także osobom, które nie odprowadzają składek zdrowotnych".

Dodał również, że "do likwidacji NFZ ma dojść 1 stycznia 2018 roku". Wyraził przekonanie, że jest "dość czasu, by dopracować ustawę w tej sprawie".

d37cja9

Podziel się opinią

Share
d37cja9
d37cja9
Więcej tematów