Trwa ładowanie...
d3ensvo

Barcikowski i Siemiątkowski - powołani na szefów specsłużb

Premier Leszek Miller (w środku) powołał 28 bm Andrzeja Barcikowskiego (z lewej) na stanowisko szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a Zbigniewa Siemiątkowskiego (z prawej) na stanowisko szefa Agencji Wywiadu (PAP/Tomasz Gzell)
Andrzej Barcikowski jest od soboty szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a Zbigniew Siemiątkowski - szefem Agencji Wywiadu.

d3ensvo
d3ensvo

W piątek premier Leszek Miller wręczył im akty powołania na te funkcje. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Ochrony Państwa, który w sobotę formalnie przechodzi do historii po 12 latach działalności - tego dnia wchodzi bowiem w życie ustawa o nowych Agencjach, która likwiduje UOP.

W czwartek sejmowa speckomisja zatwierdziła kandydatury bez głosu sprzeciwu; od głosu wstrzymali się tylko dwaj obecni na posiedzeniu przedstawiciele opozycji - szef komisji Zbigniew Wassermann (PiS) i Antoni Macierewicz (LPR).

Barcikowski był od kwietnia tego roku szefem UOP. Siemiątkowski, który przez poprzednie pół roku był p.o. szefem UOP, odpowiadał w kancelarii premiera za reformę służb specjalnych.(aka)

d3ensvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ensvo
Więcej tematów