Trwa ładowanie...
d2b31sx

Bagdad. Rośnie tragiczny bilans strzelaniny w centrum miasta

W piątek wieczorem w centrum stolicy Iraku nieznani sprawcy otworzyli ogień do manifestantów. Zamieszki trwały przez całą noc. W wyniku ekscesów zginęło łącznie 25 osób, a 130 zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krwawe demonstracje w Iraku trwają od października
Krwawe demonstracje w Iraku trwają od października (PAP)
d2b31sx

Manifestanci zginęli, gdy niezidentyfikowani napastnicy ostrzelali z okien samochodu pokojowy wiec na placu Tahrir w Bagdadzie. Ostrzał wywołał panikę w tłumie, wielu demonstrujących ukryło się w pobliskich meczetach. Źródła medyczne podają, że kilkadziesiąt osób zostało rannych. Zamieszki przeciągnęły się na kolejne godziny.

Podczas trwających od października tego roku protestów w Iraku zginęło już 440 osób. Ich uczestnicy protestują przeciwko brakowi miejsc pracy i nieregularnym dostawom prądu oraz wody pitnej. Wzywają też do obalenia rządu i uciekają się do strajków, blokad dróg, portów i instalacji naftowych oraz do akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego. To największa fala protestów od 2003 roku, kiedy upadł reżim Saddama Husajna.

d2b31sx

W sobotę rano na ulice irakijskich miast ponownie wyszły tysiące ludzi, aby zamanifestować swoją solidarność z ofiarami piątkowego ataku. Manifestanci protestują przeciwko biernej postawie policji, która nie powstrzymała napastników.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b31sx

Podziel się opinią

Share
d2b31sx
d2b31sx
Więcej tematów