Trwa ładowanie...
d1vcy1u

Autor tekstu o rezydentach jedzących kawior został zawieszony. Szef portalu przeprasza

W sobotę na portalu tvp.info opublikowano artykuł opisujący rzekome luksusowe życie liderów strajku lekarzy rezydentów. Powołano się na internautów przeglądających zdjęcia dr Katarzyny Pikulskiej z wyjazdów do egzotycznych krajów. Prawda okazała się nieco inna. Autor tekstu na portalu tvp.info został właśnie zawieszony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarze rezydencji domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB
Lekarze rezydencji domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1vcy1u

O decyzji poinformował na Twitterze szef portalu. "Autor tekstu o rezydentach i kawiorze został zawieszony. Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu tvp.info przapraszam" – napisał Samuel Pereira.

Autor TVP Info w swoim tekście zabrał się za weryfikowanie statusu protestujących lekarzy. Zarzucił im "zagraniczne wojaże" i jedzenie kanapek z kawiorem. Informacje zestawiono z postulatami wyższych pensji dla lekarzy rezydentów.

d1vcy1u

Jednak "zagraniczne wojaże" dr Katarzyny Pikulskiej okazały się misją Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w irackim Kurdystanie. A misję zrelacjonowała sama TVP Info, w której materiale wypowiadała się oskarżana o luksusowe życie lekarka.

*Zobacz też: Media publiczne dostały się w ręce ludzi, dla których kłamstwo jest chlebem powszednim. Straszne jest to, że obóz rządzący cywilizowanym krajem toleruje takie praktyki - mówi w programie WP "Moja strona. Bitwa redaktorów" Jacek Żakowski. *

Decyzję o zawieszeniu dziennikarza potwierdził członek zarządu TVP. "Decyzją zarządu TVP Ziemowit Kossakowski zawieszony w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony. Powodem poważne zastrzeżenia do rzetelności" – napisał na Twitterze Maciej Stanecki. Następnie Centrum Informacji TVP dodało, że poważne zastrzeżenia do rzetelności materiałów Ziemowita Kossakowskiego pozostają w konflikcie z zasadami etyki dziennikarskiej TVP.

Nie udało nam się skontaktować z zawieszonym dziennikarzem TVP Info.

d1vcy1u

Głównym postulatem lekarzy rezydentów jest podniesienie nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB w trzy lata z drogą dojścia do 9 proc. PKB. W tym roku rząd na ochronę zdrowia najprawdopodobniej przeznaczy 4,7 proc. PKB.

Młodzi lekarze żądają też zwiększenia liczby pracowników medycznych, zmniejszenia kolejek do lekarzy i biurokracji, poprawy warunków pracy i podwyższenia pensji.

Kim jest lekarz rezydent?

Lekarz rezydent to osoba w trakcie specjalizacji, podczas której prowadzi diagnostykę, leczenie, i zabiegi. Różnica między nim a lekarzem specjalistą polega na tym, że pracuje pod nadzorem kierownika specjalizacji.

d1vcy1u

Rezydentura to jeden z dwóch trybów odbywania szkolenia specjalizacyjnego. Młody lekarz ma podpisaną umowę z posiadającym specjalną akredytację szpitalem, w którym realizuje szkolenie. Pensję rezydentowi wypłaca nie szpital, a budżet państwa. Zależnie od specjalizacji, taka umowa z lekarzem obowiązuje od 4 do 6 lat. Wynagrodzenie wynosi od 2200 zł do 2570 zł na rękę.

d1vcy1u

Podziel się opinią

Share

d1vcy1u

d1vcy1u
Więcej tematów