Trwa ładowanie...
d1j76c6

Ruszyła nagonka przeciwko protestującym lekarzom. TVP prezentuje kawior i wakacyjne wojaże

Publiczny kanał TVP Info postanowił ośmieszyć liderów protestu lekarzy rezydentów. Posłużono się ich zdjęciami z wakacyjnych podróży, nazywając ich "miłośnikami zagranicznych wojaży". Symbolem rozpasania dr Katarzyny Pikulskiej stało się m.in. zdjęcie z Kurdystanu. Tymczasem tak naprawdę lekarka była tam na misji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dr Katarzyna Pikulska stała się celem ataku hejterów.
Dr Katarzyna Pikulska stała się celem ataku hejterów. (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1j76c6

Skoro jeżdżą za granicę, jedzą kanapki z kawiorem, piją wino to nie mogą narzekać, że im źle - wynika z materiału opublikowanego na portalu TVP Info. Dziennikarze publicznej stacji zabrali się za weryfikowanie statusu protestujących lekarzy. Niczym w czasach PRL zarzuca im się rozpasanie i bogactwo. Ich symbole to zdjęcia z zagranicznych wakacji i kanapka z kawiorem.

"Internauci przeglądając profile internetowe Katarzyny Pikulskiej, odnaleźli szereg zdjęć z jej zagranicznych wojaży. Okazało się, że to miłośniczka podróży, która regularnie odwiedza egzotyczne zakątki świata" - czytamy w tekście zamieszczonym dziś na portalu TVP Info. To samo spotkało innego z protestujących medyków, Tomasza Rynkiewicza. "Rynkiewicz podobnie do Pikulskiej jest miłośnikiem zagranicznych podróży. Ponadto gustuje w kanapkach z kawiorem i drogich trunkach. Wszystko za 9 zł za godzinę pracy..." - donosi publikacja pt. "Kontrowersje wokół rezydentów".

d1j76c6

Ta informacja została zestawiona z przyczyną protestów lekarzy - niskimi zarobkami. To wszystko wywołało falę hejtu przeciwko lekarzom. Tymczasem okazuje się, że wojaże Pikulskiej, która jest ortopedą były związane z misją Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Iraku. Organizacja wysyła wolontariuszy na tereny objęte wojną, głodem i poważnymi brakami w służbie zdrowia. Trudno nie wspomnieć, że wytropiony przez dziennikarzy oraz internetowych trolli niemoralny kawior kosztuje w markecie 9 złotych z groszami.

Tak atak na lekarzy wzbudził falę krytyki innych dziennikarzy. - To poszukiwanie w sieci dowodów na to, że rezydenci gdzieś podróżowali jest nie tylko podłe. Jest też zwyczajnie głupie - ocenił m.in. Konrad Piasecki z Radia ZET.

d1j76c6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów