Trwa ładowanie...

Szczyt żenady w TVP Info. Tak wygląda sonda na temat lekarzy

Kolejny popis reportera Łukasza Sitka na antenie TVP Info. Niecała minuta wystarczyła mu aby osiągnąć szczyt kompromitacji. O co poszło? O to, czy lekarze w Polsce "klepią biedę".

Szczyt żenady w TVP Info. Tak wygląda sonda na temat lekarzyŹródło: Twitter
d1p7f59
d1p7f59

Sonda została pokazana na antenie TVP Info gdy w całej Polsce trwa strajk lekarzy. Ich głównym postulatem jest wzrost finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Droga do porozumienia będzie jednak trudna. Po środowym spotkaniu z premier Beatą Szydło młodzi lekarze poinformowali o wznowieniu zawieszonej w środę rano głodówki. Szefowa rządu z kolei oskarżała z kolei, że lekarze nie chcą kompromisu.

Nie trudno było zgadnąć, który typ narracji wybierze w TVP. Materiał dla "Minęła 20" przekroczył jednak wszelkie granice. Łukasz Sitek idzie ulicami Warszawy i pyta napotkanych przechodniów: "Czy lekarze w Polsce klepią biedę?", "Czy zna pan/pani jakiegoś biednego lekarza?". Odpowiedź na drugie pytanie jest jedna: "nie".

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. "Prymitywna nagonka", "manipulacja" - tak nazywają materiał TVP.

Pojawiają sie też głosy o "propagandzie" i "żenadzie". "Coraz bardziej żałosne", "poniżej dna, dużo niżej" - wskazują internauci.

Nie brakuje też uszczypliwości. Niektórzy w odwecie proponują sondę w stylu: "Czy dziennikarze TVP zarabiają za dużo?".

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy kontrowersyjny materiał TVP Info. Kilka tygodni temu stacja postanowiła zapytać przechodniów, kto ich zdaniem powinien zostać premierem Polski. Wtedy również dziennikarz zadawał stronnicze pytanie i pokazywał wyłącznie jeden typ odpowiedzi. A chodziło o to, czy premierem Polski powinien być Grzegorz Schetyna czy Rafał Trzaskowski. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: "żaden z nich".

d1p7f59

Kilka dni wcześniej na antenie informacyjnego kanału Telewizji Polskiej pojawiła się uliczna sonda dotycząca Donalda Tuska. Nie trudno zgadnąć, że większość pytanych wypowiedziała się o szefie Rady Europejskiej negatywnie.

Kot prezesa kontra demonstranci. Zobacz jak TVP Info opisywało protesty:

d1p7f59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p7f59
Więcej tematów