Trwa ładowanie...
d2yr596

Austria. Zamach w Wiedniu. Trop prowadzi do Niemiec

Niemiecka policja przeszukała mieszkania czterech islamistów. Dwóch z nich latem tego roku odwiedziło sprawcę ataku w Wiedniu i nocowało u niego.
Share
Austria. Zamach w Wiedniu. Trop prowadzi do Niemiec
Austria. Zamach w Wiedniu. Trop prowadzi do NiemiecŹródło: PAP, EPA
d2yr596

Federalny Urząd Kryminalny (BKA) przeszukał mieszkania i lokale służbowe osób podejrzanych o kontakt z zamachowcem z Wiednia. Akcja z udziałem specjalnej jednostki policji GSG 9 miała miejsce w Osnabruecku (Dolna Saksonia), Kassel (Hesja) i powiecie Pinneberg (Szlezwik-Holsztyn).

Odwiedziny w Wiedniu

Jak informuje BKA, dotychczasowe śledztwo nie wykazało, by cztery osoby, u których przeprowadzono rewizje, były podejrzane o udział w zamachu terrorystycznym w Wiedniu. Śledczy ustalili natomiast, że kontaktowały się ze sprawcą zamachu.

d2yr596

Według informacji niemieckich stacji WDR, NDR i dziennika "Sueddeutsche Zeitung” chodzi o islamistów, mężczyzn, którzy od pewnego czasu byli pod lupą organów bezpieczeństwa. Dwóch z nich miało latem tego roku odwiedzić 20-letniego Kujtima F. - sprawcę zamachu w Austrii - i przenocować u niego.

Policja szuka wspólników

Po zamachu terrorystycznym w Wiedniu 2 listopada austriacka policja złożyła wniosek o przeprowadzenie dochodzenia w Niemczech i poprosiła o dalsze informacje na temat domniemanych osób, z którymi kontaktował się sprawca.

W zamachu w Wiedniu zginęły cztery osoby, a ponad 20 zostało rannych. Policja zastrzeliła sprawcę uzbrojonego w atrapę pasa szahida, karabin maszynowy, pistolet i maczetę. Do zamachu przyznało się ISIS. Dochodzenie ma wyjaśnić, czy Kujtim F. miał wspólników.

Przeczytaj także:

Dżihadzki terroryzm nadal zagraża Europie

Ataki w Wiedniu. Kim był zastrzelony sprawca?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yr596

Podziel się opinią

Share
d2yr596
d2yr596
Więcej tematów