Trwa ładowanie...
d2i41rk

Atak nożem na b. prezydenta Siedlec. Dejan S. uznany niepoczytalnym

Sąd Okręgowy w Siedlcach umorzył postępowanie ws. Dejana S. Mężczyzna w kwietniu tego roku ranił nożem b. prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Biegli uznali go za niepoczytalnego - decyzją sądu trafił do zakładu psychiatrycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dejan S. uznany przez sąd niepoczytalnym. Nie odpowie za atak nożem na b. prezydenta Siedlec
Dejan S. uznany przez sąd niepoczytalnym. Nie odpowie za atak nożem na b. prezydenta Siedlec (Policja)
d2i41rk

Dejan S. odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. 1 kwietnia tego roku zaatakował byłego prezydenta Siedlec nożem o długości 22 cm. Gdyby nie natychmiastowa pomoc medyczna, Wojciech Kudelski mógł umrzeć.

Biegli powołani do oceny poczytalności Dejana S., rozpoznali u niego chorobę afektywną dwubiegunową w fazie maniakalnej. Miał całkowicie zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia czynu i możliwość pokierowania swoim postępowaniem - przekonywali psychiatrzy.

Dejan S. niepoczytalny. Nożownik nie odpowie za atak na b. prezydenta Siedlec

W połowie września do sądu w Siedlcach wpłynął wniosek, by umorzyć postępowanie właśnie ze względu na stan psychiczny Dejana S. Nieprawomocne postanowienie w tej sprawie zapadło 12 listopada - poinformował PAP rzecznik siedleckiej prokuratury.

d2i41rk

Wiadomo, że mężczyzna, który zaatakował Kudelskiego, w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Dejan S. zadał mu z bardzo dużą siłą cios nożem w okolice serca, powodując ranę o głębokości około 15 centymetrów. Samorządowiec po kilku dniach opuścił szpital. W końcu kwietnia Kudelskiego odwiedził prezydent Andrzej Duda.

Zobacz też: Atak na byłego prezydenta Siedlec. Napastnik jest niepoczytalny
Siedlce. Wojciech Kudelski w szpitalu po ataku. Nowe fakty

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów