Trwa ładowanie...

Atak na granicy z Białorusią. Wojskowa karetka uszkodzona

W rejonie Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie), karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem, który został rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi - poinformowało na portalu X Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Atak na granicy z Białorusią. Wojskowa karetka uszkodzona Atak na granicy z Białorusią. Wojskowa karetka uszkodzona Źródło: DORSZ, Google Maps
d2uttos
d2uttos

Do incydentu doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych - wsi położonej w powiecie hajnowskim, w województwie podlaskim, przy granicy z Białorusią.

"Nasi żołnierze jak co dzień muszą się mierzyć z agresją. W rejonie Dubicz Cerkiewnych, karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem, który został rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń" - napisało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na portalu X.

Od czwartku rozporządzeniem MSWiA, strefa buforowa obowiązuje na ok. 60 km granicy z Białorusią w Podlaskiem, z czego na ok. 40 km nie wolno przebywać na pasie 200 metrów od linii granicy, a na ok. 16 km na ok. 2 km.

d2uttos

Do mieszkańców części województwa podlaskiego i lubelskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty. "Uwaga! Zakaz przebywania w strefie przyległej do granicy państwowej z Białorusią. Stosuj się do poleceń służb. Bądź czujny i informuj o podejrzanych osobach" - czytamy w komunikacie RCB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2uttos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2uttos
Więcej tematów