placeholder_4flgm0
otto warmbier

Arogancja Korei Północnej. Skatowali studenta, chcą 2 mln dol za opiekę nad nim

Władze Korei Północnej wysłały Stanom Zjednoczonym rachunek na 2 mln dolarów. Domagają się "zwrotu kosztów opieki" nad amerykańskim studentem, który odesłany do USA w fatalnym stanie zmarł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otto Warmbier pojechał do Korei Płn. na krótki urlop.
Otto Warmbier pojechał do Korei Płn. na krótki urlop. (PAP/EPA)
placeholder_4flgm0

22-letni Otto Warmbier pojechał na wycieczkę do Korei Północnej pod koniec 2015 roku. Został tam aresztowany i skazany na 15 lat w obozie pracy za próbę zabrania propagandowego plakatu, który wisiał w jego hotelu.

W czerwcu 2017 r. młody mężczyzna został w stanie śpiączki przetransportowany do USA i parę dni po przylocie do kraju zmarł. Władze Korei Północnej zaprzeczyły, jakoby jego stan spowodowany był torturami. Twierdzono, że zatruł się jadem kiełbasianym.

- Bezpośrednią przyczyną zgonu było niedotlenienie i niedokrwienie mózgu, wywołane niewyjaśnionym urazem głowy, do jakiego doszło przed rokiem - ocenił jednak amerykański koroner hrabstwa Hamilton, John Hatfield.

placeholder_4flgm0

Do podobnych wniosków doszedł zespół dochodzeniowy, który podobnie jak koroner również nie potwierdził, że student Uniwersytetu Wirginii otruł się jadem kiełbasianym.

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

W grudniu ubiegłego roku sąd w USA orzekł, że reżim Kim Dzong Una ma zapłacić rodzicom ofiary 501 mln dolarów odszkodowania za tortury i śmierć Warmbiera.

placeholder_4flgm0

Komunistyczny dyktator nic sobie z tego nie robi. Teraz "Washington Post" poinformował, że Koreańczyk wystawił nawet rachunek "za opiekę" nad studentem z USA. Kim Dzong Un twierdzi, że koszty leczenia chłopaka wyniosły reżim w Pjongjangu 2 mln dolarów. "To okrutne" - piszą w sieci komentatorzy wydarzeń politycznych na świecie.

Zobacz także: Śmierć Otto Warmbiera. To sygnał Korei Północnej dla Trumpa?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_4flgm0
Polub WP Wiadomości
placeholder_4flgm0
placeholder_4flgm0