Trwa ładowanie...
d4e1vhn

Argentyna: spada peso, rośnie napięcie

Prezydent Argentyny Eduardo Duhalde wezwał w środę Bank Centralny tego kraju do interwencji na rynku walutowym. Wartość peso spadła do rekordowo niskiego poziomu.
Share
d4e1vhn

Prezydent Duhalde powiedział w wystąpieniu radiowym, że nadszedł już czas, by Bank Centralny podjął zdecydowaną interwencję w celu wzmocnienia peso. Jego zdaniem państwo posiada w tej chwili środki do osłabienia dolara.

Wartość argentyńskiej waluty spadła we wtorek do najniższego dotąd poziomu i za dolara trzeba było płacić 2,5 peso. Oznacza to, że od czasu uwolnienia waluty straciła ona na wartości 60%.

Bank Centralny Argentyny interweniował już w ostatnich tygodniach, sprzedając na rynku około 10 milionów dolarów po niższej niż rynkowa cenie, nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów.

d4e1vhn

W Argentynie nie ustają protesty. Metalowe żaluzje pokryły już nie tylko witryny banków, które stały się celem ataków rozwścieczonych klientów, żądających zwrotu swoich oszczędności. Zabezpieczone zostały również okna w budynku Kongresu, przed którym tłumy wykrzykują hasła pod adresem parlamentarzystów.

Ogólnokrajowy strajk zapowiedzieli na czwartek nauczyciele, domagający się od rządu wypłaty zaległych wynagrodzeń. (and)

d4e1vhn

Podziel się opinią

Share
d4e1vhn
d4e1vhn
Więcej tematów