Trwa ładowanie...
d2uolx7

Aresztowano organizatorów handlu niemowlętami

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych w bułgarskim mieście Burgas za organizowanie kanału handlu niemowlętami - poinformowało MSW. Służbom udało się zapobiec wywiezieniu za granicę dwóch ciężarnych kobiet.

Share
d2uolx7

Służby do walki z przestępczością zorganizowaną śledziły gang od prawie dwóch lat. Prokuratura w Burgas nie podała, ile ciężarnych kobiet przestępcy zdołali wywieźć za granicę przez ten czas. Są jednak kobiety gotowe świadczyć przed sądem w sprawie działalności gangu.

Jak podała prokuratura, organizator tej grupy był już karany za handel ludźmi, odsiedział karę i po wyjściu z więzienia ponownie zajął się tym samym procederem.

Z danych MSW Bułgarii wynika, że w 2011 r. udaremniono 29 prób wywiezienia ciężarnych kobiet z kraju, najczęściej do Grecji, w celu sprzedaży ich dzieci do adopcji. Zapadło siedem wyroków skazujących.

Według mediów bułgarskich ofiarami gangów przemytników są przeważnie bezrobotne Romki ze wschodniej części kraju. "Cena" chłopca sięga do 10 tys. euro, dziewczynki - 6-8 tys. Wywożone kobiety otrzymują znikomą część tej sumy, większość trafia do przemytników i pośredników w Grecji, w tym lekarzy i adwokatów.

d2uolx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uolx7
Więcej tematów