Trwa ładowanie...
abp marek jędraszewski

Arcybiskup Marek Jędraszewski doceniony. Został laureatem nagrody "Strażnik wartości"

Arcybiskup Marek Jędraszewski otrzymał nagrodę. Został uznany za "strażnika wartości". W laudacji na jego cześć przypomniano o jego wypowiedzi w rocznicę Powstania Warszawskiego. Tej samej, w której padły słowa o "tęczowej zarazie".

Share
Arcybiskup Marek Jędraszewski doceniony. Został laureatem nagrody "Strażnik wartości"
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d1p8dxj

W czwartek wieczorem odbyła się gala "Strażnik Pamięci", którą organizuje tygodnik "Do Rzeczy". Nie zabrakło na niej premiera Mateusza Morawieckiego. Laureatem nagrody "Strażnik Wartości" został arcybiskup Marek Jędraszewski.

- Posłańcem, a zarazem strażnikiem wartości, jest także nasz laureat, którego wygłoszone w rocznicę Powstania Warszawskiego słowa sprzeciwu wobec destrukcyjnych względem człowieka, rodziny i rodziny rodzin - czyli narodu pseudo-prawd, zabłysnęły w tym roku niczym światło latarni morskiej. Nad Wisłą, ale także nad Dunajem i Wełtawą, doczekując się oficjalnego wsparcia ze strony przewodniczących episkopatów Węgier, Czech, Słowacji i przedstawicieli innych krajów - mówił Maciej Szymanowski z "Do Rzeczy".

d1p8dxj

Przypomnijmy, że wiele osób wypowiedź Jędraszewskiego, o której wspominał Szymanowski, odebrało negatywnie. Największe emocje wzbudziły słowa o "tęczowej zarazie".

Zobacz też: Kontrowersje wokół abp. Sławoja Leszka Głódzia. "Pan prezydent ma prawo spotykać się z kim chce"

Abp Jędraszewski otrzymał nagrodę za wkład w proces beatyfikacyjny Jánosa Esterházyego, który między innymi pomagał polskim uchodźcom w czasie drugiej wojny światowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p8dxj

Podziel się opinią

Share
d1p8dxj
d1p8dxj
Więcej tematów