Trwa ładowanie...
d2hsgha

Arcybiskup Marek Jędraszewski doceniony. Został laureatem nagrody "Strażnik wartości"

Arcybiskup Marek Jędraszewski otrzymał nagrodę. Został uznany za "strażnika wartości". W laudacji na jego cześć przypomniano o jego wypowiedzi w rocznicę Powstania Warszawskiego. Tej samej, w której padły słowa o "tęczowej zarazie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na wręczeniu nagrody dla abp. Marka Jędraszewskiego był obecny premier Mateusz Morawiecki
Na wręczeniu nagrody dla abp. Marka Jędraszewskiego był obecny premier Mateusz Morawiecki (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d2hsgha

W czwartek wieczorem odbyła się gala "Strażnik Pamięci", którą organizuje tygodnik "Do Rzeczy". Nie zabrakło na niej premiera Mateusza Morawieckiego. Laureatem nagrody "Strażnik Wartości" został arcybiskup Marek Jędraszewski.

- Posłańcem, a zarazem strażnikiem wartości, jest także nasz laureat, którego wygłoszone w rocznicę Powstania Warszawskiego słowa sprzeciwu wobec destrukcyjnych względem człowieka, rodziny i rodziny rodzin - czyli narodu pseudo-prawd, zabłysnęły w tym roku niczym światło latarni morskiej. Nad Wisłą, ale także nad Dunajem i Wełtawą, doczekując się oficjalnego wsparcia ze strony przewodniczących episkopatów Węgier, Czech, Słowacji i przedstawicieli innych krajów - mówił Maciej Szymanowski z "Do Rzeczy".

Przypomnijmy, że wiele osób wypowiedź Jędraszewskiego, o której wspominał Szymanowski, odebrało negatywnie. Największe emocje wzbudziły słowa o "tęczowej zarazie".

d2hsgha

Zobacz też: Kontrowersje wokół abp. Sławoja Leszka Głódzia. "Pan prezydent ma prawo spotykać się z kim chce"

Abp Jędraszewski otrzymał nagrodę za wkład w proces beatyfikacyjny Jánosa Esterházyego, który między innymi pomagał polskim uchodźcom w czasie drugiej wojny światowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hsgha

Podziel się opinią

Share
d2hsgha
d2hsgha