Trwa ładowanie...
d3vfbkc

Antoni Macierewicz nie komentuje decyzji Andrzeja Dudy. "Minister nie powinien"

- Minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta - powiedział Antonii Macierewicz. W ten sposób minister obrony narodowej odniósł się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. braku nominacji generalskich dla 46 oficerów zaproponowanych przez MON.
Share
Antoni Macierewicz nie komentuje decyzji Andrzeja Dudy. "Minister nie powinien"
Źródło: PAP
d3vfbkc

Decyzja Andrzeja Dudy o odejściu od tradycji wręczania nominacji generalskich wywołała falę komentarzy. Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński stwierdził, że nie ma obowiązku wręczania nominacji generalskich w dniu Święta Wojska Polskiego. Rzeczniczka PiS-u Beata Mazurek powiedziała jedynie, że nominacje generalskie to kwestia do załatwienia tylko pomiędzy prezydentem a szefem MON.

Armia marzeń według MON

Layer 1

Minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydent.

Antoni Macierewicz

Jak powiedział w Radiu Maryja szef MON, w Wojsku Polskim są potrzebne nowe kardy oficerskie, bez których nie nastąpi realna zmiana, która jest niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii.

d3vfbkc

Decyzja Andrzeja Dudy

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało we wtorek, że prezydent zdecydował o braku uroczystości wręczenia nominacji generalskich 15 sierpnia. BBN podkreśliło w komunikacie, że w ocenie Andrzeja Dudy "trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich".

Pomiędzy Pałacem Prezydenckim a MON doszło do sporu ws. nominacji generalskich. Chodzi o doradcę Andrzeja Dudy gen. Jarosława Kraszewskiego, który w BBN pełni funkcję dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, a zakres jego obowiązków dotyczy nominacji generalskich. SKW wszczęło wobec niego postępowanie sprawdzające co oznacza, że generał nie ma dostępu do informacji niejawnych.

d3vfbkc
d3vfbkc

Podziel się opinią

Share
d3vfbkc
d3vfbkc
Więcej tematów