Trwa ładowanie...
d10o3ri

Gen. Roman Polko: rozumiem decyzję prezydenta. "Nie miał wyjścia"

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich. - To była z pewnością trudna decyzja, ale innej nie mógł podjąć - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską gen. Roman Polko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Roman Polko
Gen. Roman Polko (PAP)
d10o3ri

- Prezydent nie miał innego wyjścia skoro Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie było informowane na bieżąco o pracach Ministerstwa Obrony Narodowej - zauważa gen. Polko.

- Przecież doprowadzono do tego, ze wielu wyższych rangą oficerów nie ma dostępu do kluczowych, tajnych informacji. Jedyne co mogą robić w pracy to czytać gazety. Nie mogą więc siłą rzeczy nic przekazać prezydentowi - dodaje.

Zobacz też. Tomasz Siemoniak o szefie MON: Prezes PiS wypuścił dżina

"W ocenie prezydenta trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich" - podkreśliło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w komunikacie ws. decyzji prezydenta.

d10o3ri

Andrzej Duda - jak zaznaczono - "oczekuje, że w ramach współpracy Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Ministerstwem Obrony Narodowej rozwiązania dotyczące systemu kierowania i dowodzenia zostaną wypracowane w najbliższym czasie, co pozwoli na podjęcie stosownych decyzji kadrowych".

d10o3ri

Podziel się opinią

Share
d10o3ri
d10o3ri
Więcej tematów