Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz: nad Polską pojawiają się rosyjskie drony

To jest proces, który obserwujemy przez cały ostatni rok - powiedział szef MON Antoni Macierewicz, odnosząc się do odniesień o przekraczaniu polskiej granicy przez bezzałogowce znad Rosji. Dziennikarze pytali ministra o doniesienia dziennika "Rzeczpospolita", który napisał w piątek, że co najmniej cztery razy Rosja wysłała w tym roku swoje drony nad Polskę.

Share
Antoni Macierewicz: nad Polską pojawiają się rosyjskie drony
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d28gg4k

- Jeżeli chodzi o zagrożenia związane z działaniami dronów, to niestety trzeba powiedzieć z przykrością: nic nowego, to jest proces, który obserwujemy przez cały ostatni rok - powiedział Antoni Macierewicz. - Rzeczywiście takie zagrożenia występują i są skutecznie monitorowane i eliminowane przez Wojsko Polskie - zapewnił szef MON.

"Rzeczpospolita" podała, że Straż Graniczna odnotowała w tym roku cztery przypadki, gdy drony nadlatywały nad Polskę z obwodu kaliningradzkiego. Bezzałogowce zostały zauważone przez Straż Graniczną.

d28gg4k

Również w 2015 roku pogranicznicy zaobserwowali cztery takie przypadki. Drony latały nad polskim terytorium zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeden z nich zaobserwowano w odległości około kilometra od granicy. Według "Rz" ani wojsko, ani MON nie odpowiedziało na pytania, jakie działania podejmowano w związku z tą sprawą.

Marek Grabski

d28gg4k

Podziel się opinią

Share
d28gg4k
d28gg4k
Więcej tematów