Trwa ładowanie...
db17x9o
db17x9o

Anna Skiba

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Rzeszowianka Anna Skiba należy do partii Teraz!
Facebook.com

Anna Skiba jest członkinią partii Teraz! Ryszarda Petru. Mieszka w Rzeszowie i należy do zarządu podkarpackich struktur nowo powstałego ugrupowania.

Anna Skiba – życie prywatne

Anna Skiba urodziła się w 1976 roku. Swoje życie związała ze stolicą Podkarpacia – Rzeszowem. Jest przewodniczącą Rady Osiedla Kazimierza Pułaskiego. Prowadzi specjalistyczną przychodnię stomatologiczną Periocentrum. Ma dwóch dorosłych synów.

Anna Skiba – działalność polityczna

Anna Skiba zaangażowała się w działalność polityczą w 2016 roku, kiedy to wstąpiła do partii Nowoczesna, a wkrótce stanęła na czele podkarpackich struktur ugrupowania. Jednak już przed zasileniem szeregów N. dwukrotnie starała się o miejsce w rzeszowskiej radzie miejskiej. Przy drugim starcie miała zapewnioną wysoką drugą pozycję z listy Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca (SLD) jako jedna z osób odpowiedzialnych za stworzenie ruchu miejskiego Rzeszów Smart City.

Wraz z końcem 2018 roku przeszła z Nowoczesnej do założonej przez Ryszarda Petru formacji Teraz!. W roku styczniu 2019 roku została mianowana sekretarzem generalnym. Niedługo później otrzymała propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 z ramienia Wiosny Biedronia. Otwiera podkarpacką listę nowej partii, nie zamierza jednak odchodzić z Teraz! (podobnie jak Joanna Scheuring-Wielgus, która jako członkini Nowoczesnej również zdecydowała się przyjąć wyborczą propozycję współpracy od Roberta Biedronia).

W postulatach politycznych Anny Skiby szczególne miejsce zajmuje polityka socjalna. W swoich projektach skupia się na grupach szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym.

db17x9o
db17x9o
db17x9o
db17x9o