Trwa ładowanie...
d1dadfj

Angela Merkel po wynikach sondażu wyborczego: "Chcemy pozyskać wyborców AfD"

- W ostatnich miesiącach walczyliśmy o Niemcy, w których będziemy chcieli dobrze i mądrze żyć - powiedziała Angela Merkel po pomyślnym dla jej koalicji wyniku sondażu wyborczego exit poll. Wcześniej w swoim wystąpieniu Martin Schulz podkreślił, że jego partia, która uzyskała drugi wynik, przechodzi do opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel cieszy się z wstępnych wyników wyborów
Angela Merkel cieszy się z wstępnych wyników wyborów (PAP/EPA, Fot: Oliver Lang)
d1dadfj

- Chyba nie możemy owijać w bawełnę. Oczywiście oczekiwaliśmy lepszych wyników, to jest jasne, ale nie możemy zapomnieć, że za nami bardzo trudna kadencja, pełna wyzwań – rozpoczęła swoją przemowę Angela Merkel.

Kanclerz Niemiec stwierdziła, że po 12 latach rządzenia przez chadeków „jasne jest, że jesteśmy silniejsi”. Powiedziała, że jej partia "chce pozyskać wyborców AfD" przez „rozwiązywanie problemów” i „rozwiewanie ich obaw”.

- W ostatnich miesiącach walczyliśmy o Niemcy, w których będziemy chcieli dobrze i mądrze żyć – stwierdziła i dodała, że chce zadbać o „dobrobyt gospodarczy”, tak żeby być „dobrym, socjalnym państwem”.

d1dadfj

Kanclerz powiedziała, że chce walczyć z przyczynami uchodzenia z różnych krajów. – Wszyscy chcą żyć w dobrobycie - stwierdziła. Merkel uznała, że należy zadbać również o bezpieczeństwo.

Niemieckie reparacje wojenne. Co można kupić za 25 bln złotych?

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec przegrała wybory z CDU/CSU Angeli Merkel - tak wynika z sondażowych wyników wyborów w Niemczech. Dotychczasowa kanclerz będzie sprawować swoją funkcję po raz czwarty.

d1dadfj

Podziel się opinią

Share

d1dadfj

d1dadfj
Więcej tematów