Trwa ładowanie...
d85cmjg

Martin Schulz po wstępnych wynikach wyborów w Niemczech: trudny i gorzki dzień

- Szczególnie martwi nas wszystkich dzisiejszego wieczoru siła AfD – powiedział Martin Schulz po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll w Niemczech. Wynika z nich, że dotychczasowa kanclerz Angela Merkel będzie sprawować swój urząd po raz czwarty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martin Schulz zapowiedział przejście jego partii do opozycji
Martin Schulz zapowiedział przejście jego partii do opozycji (Reuters, Fot: Eric Vidal)
d85cmjg

- Dzisiaj to trudny i gorzki dzień dla niemieckiej socjaldemokracji – powiedział przewodniczący SPD Schulz i dodał, że „nie będzie owijał w bawełnę”. – Możemy być pewni, że SPD będzie dalej walczyć o sprawy społeczne – stwierdził.

- Szczególnie martwi nas wszystkich dzisiejszego wieczoru siła AFD – powiedział. Schulz stwierdził, że dla socjaldemokracji „obowiązuje zasada, że będzie prowadzić dalej walkę o tolerancję”. – Jesteśmy za demokracją w naszym kraju – powiedział.

- Dzisiejszy wieczór to koniec naszej współpracy z CDU/CSU w wielkiej koalicji - stwierdził Schulz i zadeklarował, że jego partia przejdzie do opozycji. - Jesteśmy zgodni co do tego, żeby teraz wykonać ten krok jako najmocniejsza siła opozycyjna Bundestagu.

d85cmjg

Niemieckie reparacje wojenne. Co można kupić za 25 bln złotych?

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec przegrała wybory z CDU/CSU Angeli Merkel - tak wynika z sondażowych wyników wyborów w Niemczech. Dotychczasowa kanclerz będzie sprawować swoją funkcję po raz czwarty.

d85cmjg

Podziel się opinią

Share

d85cmjg

d85cmjg
Więcej tematów