Trwa ładowanie...
d4fczzr

Andrzej Duda uzupełnia plany. 1 września będzie nie tylko w Tczewie

Prezydent weźmie udział w uroczystym Apelu Pamięci z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP przy Grobie Nieznanego Żołnierza - poinformował BBN. To święto obchodzone w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda 1 września będzie przemawiał na placu Piłsudskiego
Prezydent Andrzej Duda 1 września będzie przemawiał na placu Piłsudskiego (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d4fczzr

Andrzej Duda będzie obecny na placu Piłsudskiego w Warszawie 1 września o godz. 17:00. Poza Apelem Pamięci zaplanowano także wystąpienie Prezydenta RP.

Wcześniej Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że 1 września Andrzej Duda uda się do Tczewa. To miasto, a także Wieluń, który prezydent odwiedził przed rokiem, to pierwsze cele niemieckich bombardowań. - Symbolizują wojnę totalną, w której celem było nie tylko wojsko, ale też ludność i infrastruktura cywilna - mówił prezydencki minister.

Obchody wybuchu II wojny światowej stały się w tym roku przedmiotem sporu. Na początku sierpnia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dał do zrozumienia przedstawicielom wojska, że nie przewiduje ich obecności na Westerplatte. Miała to być forma rewanżu za obcesowe potraktowanie harcerza przez pracownika MON podczas ubiegłorocznych obchodów.

d4fczzr

Adamowicz spotkał się z przedstawicielami ministerstwa i wspólnie ustalono, jak wyglądać będą obchody wybuchu II wojny światowej. - Nie będzie apelu smoleńskiego - mówił w połowie sierpnia prezydent Gdańska. Żołnierze będą jednak obecni na Westerplatte, a prezydenta ma reprezentować kierownictwo Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zobacz też: Zobacz zgrzyt na Westerplatte. Przed rokiem żołnierz w cywilu nie wpuścił harcerza

Masz ciekawego newsa, film lub zdjęcie? Prześlijcie nam przez dziejesie.wp.pl

d4fczzr

Podziel się opinią

Share
d4fczzr
d4fczzr
Więcej tematów