Trwa ładowanie...
d8oq6cr
Andrzej Duda odpowiada na pytanie związane z jego zagrywką z debaty prezydenckiej. "Postawiłbym proporczyk"

Andrzej Duda odpowiada na pytanie związane z jego zagrywką z debaty prezydenckiej. "Postawiłbym proporczyk"

Prezydent Andrzej Duda został zapytany w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski, co zrobiłby, gdyby ktoś wręczyłby mu proporczyk z emblematem PiS w takich samych okolicznościach, jak te, gdy to on sam przekazał Bronisławowi Komorowskiemu emblemat PO podczas debaty prezydenckiej. - Postawiłbym proporczyk. Powiedziałbym: podpisuję się pod programem tej partii - odpowiedział Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8oq6cr

Obejrzyj cały wywiad z Andrzejem Dudą w programie WP #dziejesienazywo


Sławomir Cedzyński w kontekście pytania przypomniał wydarzenie z prezydenckiej kampanii, gdy podczas debaty Andrzej Duda wręczył Bronisławowi Komorowskiemu proporczyk z logo Platformy Obywatelskiej, by przypomnieć, z którą partią związany był były prezydent. Wtedy też Komorowski odmówił postawienia proporczyka na pulpicie. - Gdyby wydarzyła się taka sytuacja i ktoś wręczyłby panu proporczyk z emblematem PiS, jaka byłaby pańska reakcja? - zapytał Cedzyński.

d8oq6cr

- Oczywiście, że jest to ugrupowanie, które po pierwsze wystawiło mnie na kandydata w wyborach prezydenckich, które mnie wspierało, do którego należałem - odpowiedział prezydent. - A co do pytania - tak, postawiłbym proporczyk. Powiedziałbym: podpisuję się pod programem tej partii - dodał.

Prowadzący przywołał słowa prof. Staniszkis o niezależności prezydenta: "Duda rozumie, ale myśli, że nie może". - Profesor Staniszkis nigdy nie była osobą, która pozytywnie wypowiadała się na mój temat. Proszę sobie przypomnieć opinie pani profesor na mój temat z czasów kampanii. Ja jestem otwarty na słowa krytyki - odpowiedział prezydent.

d8oq6cr

Podziel się opinią

Share
d8oq6cr
d8oq6cr
Więcej tematów