Trwa ładowanie...
d59jzmc

Andrzej Duda oburzony złagodzeniem wyroku dla Steva V. Chodzi o gwałt na trzylatku

Z 25 do 15 lat więzienia - tak łódzki sąd złagodził wyrok dla Steva V za gwałt i śmiertelne pobicie trzylatka. - Powinno być zero tolerancji dla takich zwyrodnialców - tak o sprawie pisze prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda ostro skrytykował wyrok sądu apelacyjnego ws. gwałtu na trzylatku.
Prezydent Andrzej Duda ostro skrytykował wyrok sądu apelacyjnego ws. gwałtu na trzylatku. (East News, Fot: LUDOVIC MARIN/AFP/East News)
d59jzmc

"Wczoraj sąd złagodził karę za zgwałcenie i śmiertelne pobicie trzylatka. Argumentacja jest zdumiewająca" - tak do wyroku łódzkiego sądu na Twitterze odniósł się prezydent Andrzej Duda.

Łódź. Andrzej Duda ostro o wyroku

Przy swoim oburzeniu prezydent nie szczędził mocnych słów. "Powinno być zero tolerancji dla takich zwyrodnialców. Dzieci muszą być bezwzględnie chronione" - podkreślił.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w Wieruszowie w 2017 roku. Śledczy ustalili, że mężczyzna od 20 do 29 września znęcał się nad trzylatkiem pod nieobecność matki. Wtedy również doszło do gwałtu.

d59jzmc

Czytaj też: Wielka Brytania. Student skazany za masowe gwałty. "To potwór"

ZOBACZ: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało

Łódź. Sąd złagodził karę, mimo uznania gwałtu

Matka dziecka zgłosiła się z chłopcem do szpitala. Dziecko zmarło przez uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem.

d59jzmc

W pierwszej instancji mężczyzna usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności, jednak Sąd Apelacyjny uchylił wyrok i złagodził go do 15 lat więzienia. - Uznaliśmy, że nie ma podstaw, żeby przyjąć, że oskarżony dopuścił się zbrodni zabójstwa, czy to z zamiarem bezpośrednim, żeby chciał jej dokonać, lub zamiarem ewentualnym - mówił sędzia Krzysztof Eichstaedt z Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Jak dodał, przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony, zasługuje na duże potępienie. - Jednak można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne - wyjaśnił sędzia.

Czytaj również: Ksiądz aresztowany. "Wielokrotny gwałt"

Byliście świadkami nietypowego zdarzenia? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze nagrania, zdjęcia oraz informacje!

d59jzmc

Podziel się opinią

Share
d59jzmc
d59jzmc