Trwa ładowanie...
d181gv3

Andrzej Duda oburzony złagodzeniem wyroku dla Steva V. Chodzi o gwałt na trzylatku

Z 25 do 15 lat więzienia - tak łódzki sąd złagodził wyrok dla Steva V za gwałt i śmiertelne pobicie trzylatka. - Powinno być zero tolerancji dla takich zwyrodnialców - tak o sprawie pisze prezydent Andrzej Duda.
Share
Prezydent Andrzej Duda ostro skrytykował wyrok sądu apelacyjnego ws. gwałtu na trzylatku.
Prezydent Andrzej Duda ostro skrytykował wyrok sądu apelacyjnego ws. gwałtu na trzylatku.Źródło: East News, Fot: LUDOVIC MARIN/AFP/East News
d181gv3

"Wczoraj sąd złagodził karę za zgwałcenie i śmiertelne pobicie trzylatka. Argumentacja jest zdumiewająca" - tak do wyroku łódzkiego sądu na Twitterze odniósł się prezydent Andrzej Duda.

Łódź. Andrzej Duda ostro o wyroku

Przy swoim oburzeniu prezydent nie szczędził mocnych słów. "Powinno być zero tolerancji dla takich zwyrodnialców. Dzieci muszą być bezwzględnie chronione" - podkreślił.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w Wieruszowie w 2017 roku. Śledczy ustalili, że mężczyzna od 20 do 29 września znęcał się nad trzylatkiem pod nieobecność matki. Wtedy również doszło do gwałtu.

d181gv3

Czytaj też: Wielka Brytania. Student skazany za masowe gwałty. "To potwór"

ZOBACZ: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało

Łódź. Sąd złagodził karę, mimo uznania gwałtu

Matka dziecka zgłosiła się z chłopcem do szpitala. Dziecko zmarło przez uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem.

d181gv3

W pierwszej instancji mężczyzna usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności, jednak Sąd Apelacyjny uchylił wyrok i złagodził go do 15 lat więzienia. - Uznaliśmy, że nie ma podstaw, żeby przyjąć, że oskarżony dopuścił się zbrodni zabójstwa, czy to z zamiarem bezpośrednim, żeby chciał jej dokonać, lub zamiarem ewentualnym - mówił sędzia Krzysztof Eichstaedt z Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Jak dodał, przestępstwo, jakiego dopuścił się oskarżony, zasługuje na duże potępienie. - Jednak można sobie wyobrazić przestępstwo popełnione w sposób o wiele bardziej brutalny i dla takich przestępstw zastrzeżone są kary szczególne - wyjaśnił sędzia.

Czytaj również: Ksiądz aresztowany. "Wielokrotny gwałt"

Byliście świadkami nietypowego zdarzenia? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze nagrania, zdjęcia oraz informacje!

d181gv3

Podziel się opinią

Share
d181gv3
d181gv3
Więcej tematów