Trwa ładowanie...

Ksiądz aresztowany. "Wielokrotny gwałt"

Wikary jednej ze śląskich parafii został zatrzymany na polecenie prokuratury w Częstochowie. Andrzej Z. miał wielokrotnie zgwałcić kobietę niebędącą w pełni władz umysłowych. Na duchownego doniosła gliwicka kuria.

Share
Ksiądz aresztowany. "Wielokrotny gwałt"
Źródło: iStock.com
dup6mqe

Ksiądz spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Andrzej Z. jest podejrzany m.in. o gwałt na 32-letniej obecnie kobiecie. Do nadużyć z jego strony miało dochodzić wielokrotnie między 2013 a 2019 rokiem.

Poszkodowana została przesłuchana w obecności psychologa, a prokurator uznał jej zeznania za wiarygodne. Wśród zarzutów, jakie usłyszał wikary, znajdują się te wynikające z doprowadzenia ofiary do obcowania płciowego przy wykorzystaniu jej bezradności wynikającej ze stanu psychicznego.

Ksiądz aresztowany. Ma zarzuty seksualne

"To kobieta, która wiele w swoim życiu już wcześniej przeszła, co odcisnęło piętno na jej psychice. Ma to wpływ na to, jak postrzega świat, jak podchodzi do różnych spraw, zostało to wykorzystane" - przekazał PAP Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Zawiadomienie o popełnieniu przez wikarego przestępstwa złożyła między innymi gliwicka kuria, która wszczęła też wewnętrzne postępowanie.

Zobacz też: Niemcy go torturowali. Po wojnie polski ksiądz walczył o pojednanie

Do czynów miało dochodzić w różnych miejscowościach - m.in. w Tarnowskich Górach, Częstochowie i podczęstochowskim Olsztynie. Wikary przyznał, że zna kobietę, ale zaprzeczył, by utrzymywał z nią jakiekolwiek relacje seksualne. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: Radio Jura, Radio Piekary.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dup6mqe

Podziel się opinią

Share
dup6mqe
dup6mqe
Więcej tematów