Trwa ładowanie...

Andrzej Bargiel po raz drugi atakuje K2. Chce zjechać na nartach i zmienić historię sportów zimowych

Andrzej Bargiel może dokonać niemożliwego. Właśnie wyruszył do Pakistanu, aby zjechać na nartach z K2. To drugi najwyższy szczyt na świecie, ma aż 8611 metrów n.p.m. To nie jedyny wyczyn, który planuje polski narciarz i himalaista.

Share
Andrzej Bargiel po raz drugi atakuje K2. Chce zjechać na nartach i zmienić historię sportów zimowych
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Andrzej Bargiel K2 Ski Challenge
d2zplsk

Andrzej Bargiel w sierpniu 2017 roku wrócił z K2 i spotkał się w Warszawie z dziennikarzami. Nie zdołał zrealizować swojego celu, ale już wtedy przekonywał, że zjazd na nartach z K2 jest możliwy. - To wyzwanie jest na tyle skomplikowane i trudne, że od początku zakładałem, iż może się to tak skończyć. Nie zjechałem z K2 na nartach, ale wszyscy zebraliśmy dużo ciekawych informacji - mówił Bargiel. Polski narciarz właśnie wyruszył na ponowny podbój góry.

"Andrzej Bargiel wylatuje do Pakistanu. Cel - zjazd na nartach z K2! Jeśli się uda, będzie to pierwszy taki wyczyn w historii - podał serwis Tatromaniak. Andrzej Bargiel w rozmowie z wspinanie.pl przyznał, że "na początek planuje zdobyć i zjechać na nartach z Gaszerbrum II".

d2zplsk

"Najniższy ośmiotysięcznik w Karakorum, jest bardziej dostępny i zarazem łatwiejszy technicznie, w stosunku do K2, dzięki czemu cała ekipa Sunt Leones będzie mogła się skutecznie zaaklimatyzować, co jest podstawą w działaniu w górach najwyższych." - wyjaśnił narciarz.

Andrzej Bargiel nie zjechał jeszcze na nartach z K2, ale lista jego dokonań i tak jest imponująca. Ustanowił rekord w zdobyciu "Śnieżnej Pantery". To pięć siedmiotysięczników: Szczyt Lenina, Szczyt Korżeniewskiej, Szczyt Ismaila Samaniego, Chan Tengri oraz Szczyt Zwycięstwa. Na te góry Bargiel wszedł w zaledwie 29 dni i 17 godzin (między 16 lipca a 14 sierpnia 2016 roku).

d2zplsk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tak piłkarze Meksyku przygotowują się do mundialu. Imprezują z prostytutkam

d2zplsk

Podziel się opinią

Share
d2zplsk
d2zplsk
Więcej tematów