Trwa ładowanie...
d2z85ir
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wojna

Amerykański nalot w Syrii na oddziały Asada

W ataku na szyickie milicje przeprowadzonym w czwartek na południu Syrii przez amerykańskie lotnictwo zginęło osiem osób - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA)
d2z85ir

- W ataku na szyickie milicje przeprowadzonym w czwartek na południu Syrii przez amerykańskie lotnictwo zginęło osiem osób - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

- Większość zabitych to członkowie milicji lojalnych wobec reżimu w Damaszku; nie ma wśród nich Syryjczyków - przekazał w rozmowie z agencją dpa szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Syryjskie grupy opozycyjne, na które powoływała się agencja Associated Press, informowały wcześniej o ofiarach śmiertelnych i uszkodzonych w wyniku bombardowania pojazdach. Nie przekazały jednak dokładnych informacji dotyczących liczby zabitych.

d2z85ir

Nalot amerykańskiego lotnictwa nastąpił kiedy szyickie milicje zbliżyły się do bazy Tanf. Dowodzona przez USA koalicja uzasadniła go zagrożeniem zarówno dla armii amerykańskiej, jak i jej sojuszników i określiła go jako defensywny. Przed atakiem amerykańskie lotnictwo zaprezentowało swoją obecność i oddało strzały ostrzegawcze. Miejscem akcji był pustynny teren w pobliżu zbiegu granic Syrii, Iraku oraz Jordanii.

Milicje szyickie na południu Syrii są wspierane przez Damaszek oraz Iran, ale oficjalnie nie wchodzą w skład sił zbrojnych reżimu Asada. Wcześniej w regionie dochodziło do starć między siłami rządowymi, a rebeliantami wspieranymi przez Waszyngton.

d2z85ir

Podziel się opinią

Share

d2z85ir

d2z85ir
Więcej tematów