Trwa ładowanie...
d3a9p1n

Ambasador Siergiej Andriejew: to Polska ma dług nie do spłacenia wobec Rosji

Ambasador Rosji Siergiej Andriejew przekonuje, że "Polska istnieje dzisiaj dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego w II wojnie światowej". Dyplomata podkreśla, że Polacy mają za co dziękować Rosjanom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew upomina się o wdzięczność wobec Rosji
Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew upomina się o wdzięczność wobec Rosji (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d3a9p1n

Wypowiedź Siergieja Andriejewa została przekazana przez rosyjskie media. - Polska istnieje dzisiaj dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. Gdyby nie było tego zwycięstwa, to nie byłoby na tej ziemi ani Polski, ani Polaków. Wiadomo, jaki los wodzowie III Rzeszy gotowali temu krajowi i jego narodowi - powiedział ambasador Rosji w Polsce.

I dodał, że "z tego powodu, jeśli już mówić o długach, to Polska ma dług nie do spłacenia wobec Rosji i przed innymi państwami byłego Związku Radzieckiego".

d3a9p1n

Wcześniej Andriejew stwierdził, że Warszawa ma złe stosunki z Moskwą, więc "historia jest interpretowana tak, jakby nic dobrego dla Polski od Rosji nie pochodziło".

- Niezaprzeczalny fakt wyzwolenia i ocalenia przez Armię Czerwoną Polaków przed zniszczeniem przez nazistowskie Niemcy usiłuje się ukryć masą roszczeń historycznych wobec Rosji - powiedział "Izwiestii" ambasador Rosji w Polsce.

Zobacz też: Zamieszanie z zawieszeniem Julii Pitery. "Uspokoiła się"

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a9p1n

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3a9p1n

d3a9p1n
Więcej tematów