Trwa ładowanie...

Alert pogodowy. IMGW wydał ostrzeżenia

Kierowcy, którzy tej nocy planują podróż drogami wschodniej Polski muszą przygotować się na fatalne warunki jazdy. Meteorolodzy ostrzegają, że wieczorem i w nocy drogi będą tam bardzo śliskie.
Share
Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności
Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożnościŹródło: Fotolia
d2bxrzp

W związku z prognozowanym spadkiem temperatury Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Alerty dotyczą woj. podlaskiego, woj. warmińsko-mazurskiego oraz północnej części woj. lubelskiego. W powiecie bialskim oraz lokalnie w powiatach radzyńskim, parczewskim oraz włodawskim temperatura przy gruncie spadnie do -3, -4 st. C. Na Podlasiu może być nawet - 5 st. C.

   imgw
Źródło: imgw

IMGW ostrzega, że możliwe będzie zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Ostrzeżenia w trzech regionach obowiązują do wtorku do godz. 8 rano.

d2bxrzp

Z kolei ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia IMGW dotyczy zlewni Narwi na terenie woj. podlaskiego. Lokalnie - głównie na dopływach Narwi ze zlewnią Supraśli oraz na dopływach Biebrzy - możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych. Powodem jest spływanie do rzek wód opadowych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bxrzp

Podziel się opinią

Share
d2bxrzp
d2bxrzp
Więcej tematów